Rozdat si to s nimi bylo velkým lákadlem, takže na startu se sešlo sedmnáct družstev. Vyškovák v barvách českého mistra Sokola Modřice Martin Müller opět potvrdil, že není pod jeho úroveň zahrát si proti hráčům okresních měřítek. Extraligové „ostruhy“ mají i Petr Zemánek, Jan a Milan Kaděrové. Není divu, že přední příčky nakonec patřily družstvům, v nich hráli právě tito hráči.

Zvítězil tým PMP Vyškov ve složení Petr Zemánek, Pavel Procházka a Miroslav Osička. Druhý byl Müllerův Strom Zlín a třetí příčka patří Naplaveninám, kde byl jedničkou Jan Kadera. Matrinu Müllerovi se tedy nepodařilo obhájit loňské prvenství, které vybojoval se svými bratry Petrem a Honzou. Ale zklamaný z toho vůbec nebyl.

„Tohle je především pohodový turnaj ve výborném prostředí a skvěle organizovaný. O výsledky vůbec nejde, prostě se tady sejdeme s kluky, s nimiž se v sezoně moc potkat nemůžeme. Družstva skládáme tak, aby s ligovým hráčem hráli kluci z okresu. Bratři letos neměli čas, tak jsem musel postavit jiný tým. Ale zahráli jsme si výborně. Petr měl letos lepší družstvo, blahopřeju mu, ale při troše štěstí jsme mohli vyhrát i my,“ řekl Martin Müller spolu s gratulací svému bývalému spoluhráči Zemánkovi, který nyní hraje druhou ligu v Kroměříži.

Pořadatelé z klubu Rozvíz, který je součástí TJ Slovan, odvedli dobrou práci a mohou se radovat i ze slušného umístění svých reprezentantů. Samovi kluci, Pavel Indra, Tomáš Gürtler, Martin Radoš, obsadili místo hned za trojicí nejlepších.

„Vyšlo nám počasí, což je základ. Spokojení jsme i s účastí. Cením si hlavně toho, že ve čtyřech družstvech byli extraligoví hráči, od kterých jsme se my ostatní mohli přiučit. Určitě od nás odjížděli spokojení i ti, co skončili v pořadí někde vzadu. To je výzva pokračovat v turnaji v příštím roce. Teď ale budeme připravovat druhý ročník Memoriálu Jana Pospíšila, který se bude hrát v polovině září, a věřím, že bude stejně vydařený jako Pohár Ivanovic,“ za pořadatele zhodnotil Zdeněk Tangel.