V kuželně Rostexu opravdu panovala uvolněná atmosféra, když o hecování nebyla nouze. Čtyřčlenná družstva byla nakonec sestavena vesměs ze závodních hráčů a hráček, ale promíchali se podle toho, s kým kdo kamarádí. Takže na startu se objevili například Trávníčkovi, Omastovi, nebo Odboráři, Hasko družstvo Losers. Podle očekávání vyhráli Hanáci, což byl tým složený ze závodního A družstva mužů. Ale i tito druholigoví rutinéři z vítězství nedělali žádnou vědu. „Není umění nejlépe zahrát, ale vybrat si spoluhráče,“ usmíval se spokojený Kamil Bednář z vítězného kvarteta, přestože v jednotlivcích měl asi skončit výš než na devátém místě. „Letošní turnaj měl i docela slušnou sportovní úroveň. Vždyť se setkala vlastně celá špička domácích hráčů. Vítězství samozřejmě potěší, ale sportovní motivací je přece jen druhá liga,“ dodal už trochu vážněji.

Hrálo se na šedesát hodů sdružených a Bednářův spoluhráč z A týmu Petr Pevný, protentokrát v barvách Manerova, by za normálních okolností byl s výkonem 260 kolků a desátým místem hrubě nespokojený. Na Navrátilově memoriálu je ale všechno jinak. „Původně jsem nechtěl hrát, ale ukecali mě. Tady to není jen o kuželkách, ale i dění v zákulisí, o občerstvení, takže výsledek je jaký je. Naštěstí mně to dost slušně jde ve druhé lize,“ bral také vše s nadhledem.

„V sezoně pořádáme tři turnaje. Největší je v letní přestávce mezinárodní Májový turnaj a špičkovou sportovní úroveň má také letní Sprintér, což je republikový turnaj. V zimní přestávce máme Memoriál Vaška Navrátila, jako naprostou oddechovku. Jdeme si prostě jen zaházet a nebereme turnaj ani jako nějakou přípravu. Vaška jsme všichni znali, byl to náš velký kamarád, sportovec tělem i duší. Takže jsem rád, že to i letos byla zase především vzpomínku na něj,“ uzavřel spokojený předseda KK Rostex Vyškov Bohumír Trávníček.

Memoriál Vaška Navrátila

60 hodů sdružených

Družstva: 1. Hanáci (Bednář, T. Vejmola, S. Prachař, M. Prachař) 1097 kolků, 2. Vážany B (Kamenišťák st., Lasovský, Kamenišťák ml., Železný) 1027, 3. Céčko (Zaremba, Michálek, J. Vejmula, Láník) 1020, 4. Manerov (Novotný, Pevný, Poledník, Kupčíková) 1004, 5. Ženy A (Trávníčková, Vejmolová, Alánová, Tilšerová)1002.

Muži: 1. S. Prachař 300, 2. M. Prachař 280, 3.-4. Večerka, Kamenišťák st. 272.

Ženy: 1. Alánová 272, 2. Vejmolová 259, 3. Kupčíková 256