Tradiční městská anketa zaznamenala už šestnáctý ročník. I letos obsahuje dvě základní kategorie a několik dalších. Nejoblíbenějšího sportovce zvolilo hlasování sportovní veřejnosti. O pořadí v hlavní kategorii „Sportovec Vyškova 2017“ rozhodla odborná komise na základě nominací z klubů a oddílů. Komise přijala 866 platných hlasovacích lístků. Do ankety bylo veřejností, sportovními oddíly a odbornou porotou nominováno šestnáct sportovců a osm sportovních kolektivů.

Kromě nejlepších a nejoblíbenějších jednotlivců budou na galavečeru oceněny i úspěšné kolektivy, nejlepší trenéři a sportovní osobnost. Hlavními pořadateli jsou opětovně agentura SPORT ACTION s.r.o. a město Vyškov, spolupořadateli pak tradičně Česká unie sportu a Vyškovský deník Rovnost.

Ten vyhlásí svoji Hvězdu a Hvězdičku, které bodováním zvolili jeho čtenáři. V kategorii Hvězda jsou to junioři nad 17 let a dospělí, o Hvězdičku se ucházeli žáci a kadeti do 17 let. Ve starším „oddělení“ bodovalo osmnáct sportovců z celého okresu, v mladším deset.

Slavnostní večer bude jako vždy mít bohatý doprovodný program, kde nechybí špičkoví umělci. Vystoupí v něm mimo jiné známý artista Martin Wolf, podle Guinessovy knihy rekordů nejrychlejší žonglér světa Rudolf Janeček či populární zpěvačka Brigita. Moderátorem programu bude televizní komentátor Radek Šilhán.

Především ale mají sportovní fanoušci možnost setkat se a také si popovídat se sportovci, kteří reprezentují jejich město v soutěžích po celé republice i v zahraničí. Využijte možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci.

Na atletickém mistrovství České republiky dorostu a juniorů ve Vítkovicích vybojoval dorostenec AK AHA Vyškov Sebastian Hajzler stříbrnou medaili ve skoku o tyči.
Vyškovská atletika má dalšího vicemistra republiky. Tyčkaře Sebastiana Hajzlera