SPORTOVEC VYŠKOVA 2020

Výsledky ankety:

I. NEJOBLÍBENĚJŠÍ SPORTOVEC

(hlasování sportovní veřejnosti)

JEDNOTLIVCI

1. Sebastian Hajzler

atletika – AK AHA Vyškov

1. místo na MČR ve skoku o tyči juniorů, 1. místo na MČR v družstvech juniorů za VSK Univerzita Brno

2. Jolana Šubová

judo – TJ Sokol Dědice

1. místo na ČP v Brno Cupu, 3. místo na přeboru ČR družstev v týmu ENERGY JUDO Team, v kat. st. žákyň

3. Daniel Frydrych

BMX – Bike Team Vyškov

1. místo na MČR, 8. místo 1. místo v celkovém pořadí ČP, v kat. žáků B8

4. Tereza Cibulková

sport. lezení – TJ Pustiměř

1. místo v kat. dívky A, 2. místo v kat. ženy v mezinárodním nominačním závodě, reprezentantka v kat. mládež A

5. Marek Kalous

atletika – AK AHA Vyškov

2. místo na MČR mužů do 22 let v běhu na 1500 m, 7. místo na MČR v hale v běhu na 1500 mužů,

6. Jan Donneberger

atletika – VSK Univerzita Brno

1. místo na MČR ve skoku do výšky, 1. místo na MČR v hale ve skoku do výšky, v kat. st. žáků, odchovanec atletiky Orla Vyškov

7. Dana Hyláková

triatlon – individuální

1. místo na MČR ve sprint triatlonu, 1. místo na MČR v olympijském triatlonu ČP, v kat. žen 50 – 59 let

8. Ondřej Kovář

ragby – JIMI RC Vyškov

klíčový hráč prvoligového „A“ mužstva, 2. místo na MČR v sedmičkovém ragby, hráč širšího kádru reprezentace ČR v kat. mužů

9. Martin Müller

nohejbal – MNK Silnice group Modřice

1. místo v ligovém poháru – redukované soutěže extraligy, v kat. mužů

10. Boris Trávníček

stolní tenis – KST Dragon Vyškov

kmenový hráč vyškovského klubu hraje soutěže tělesně postižených za SK Moravia Brno,

1. místo na MČR v kat. PARA, 1. na MČR OPEN (bez omezení postižení), reprezentant Slovenské republiky

SPORTOVNÍ KOLEKTIVY

1. Atletický klub AHA Vyškov – juniorky

4. místo na mistrovství Moravy a Slezska družstev

2. Bike Team Vyškov – družstvo BMX

3. místo na MČR družstev BMX, největší úspěch v historii klubu

3. JIMI RC Vyškov – muži „A“

2. místo na MČR v sedmičkovém ragby, 2. místo v nedohrané sezoně 1. ligy, v kat. mužů

4. Volejbal Vyškov – juniorky „A“

po 5 letech opět účastník celostátní 1. ligy - druhá nejvyšší soutěž v ČR

5. Basketbalový klub Vyškov – juniorky U19

6. místo v celostátní lize - druhá nejvyšší soutěž v ČR

SPORTOVNÍ OSOBNOSTI VYŠKOVA

Miloš Michálek

za celoživotní sportovní, trenérskou a funkcionářskou činnost

TRENÉR ROKU 2020

(bez určení pořadí)

Luboš Holubář

Městský fotbalový klub Vyškov

Petr Pevný

Orel Vyškov - atletika

Kristýna Sedláková

Atletický klub AHA Vyškov

II. SPORTOVEC VYŠKOVA 2020

hlavní kategorie

(o pořadí rozhodla odborná komise)

JEDNOTLIVCI

1. Sebastian Hajzler

2. Ondřej Kovář

3. Marek Kalous

SPORTOVNÍ KOLEKTIVY

1. SK Amor Kloboučky Vyškov

futsal – muži

2. místo ve II. lize - skupina východ, v ČP postup mezi osm nejlepších celků v ČR

2. JIMI RC Vyškov

muži „A“

3. MFK Vyškov

fotbal - muži „A“

3. místo v neúplné podzimní části MSFL - třetí nejvyšší soutěž v ČR