„Připravoval jsem se na šestidenní soutěž a těšil jsem se, že se jí konečně zúčastním, když mně to nevyšlo kvůli zranění z Dakaru v roce 2017. Měla se konat v Itálii a samozřejmě v Lombardii, kde bylo největší ohnisko corony. Závody se posunuly na rok 2021. Proto jsem se mohl soustředit na domácí šampionát v Crosscountry a s celkovým čtvrtým místem jsem spokojený,“ stručně vyhodnotil svůj letošní rok jezdec z Rychtářova.

Seriál CAMS Mistrovství České republiky je rozdělen na dvě kategorie Enduro a Crosscountry. Crosscoutry se jede dvě hodiny na předem vymezené trati - okruhu. Enduro má formu testů, podobných jako automobilová rallye. V programu Crosscountry nakonec zůstaly jen čtyři podniky. Jezdí se v sobotu a neděli, ale jeden nedělní závod byl zrušen kvůli počasí, takže se nakonec odjelo jen sedm závodů.

Crosscountry 2020

Erik Mikulášek
MČR CAMS - 4.místo
Daniel Sigmund
MČR II. CAMS - 3.místo
Filip Rozehnal
Pohár E1 CAMS - 1.místo
František Dosedla
Pohár E3 CAMS - 7.místo
Adam Kuchtíček
Pohár E1 CAMS - 6. místo
Rostislav Vojtek
Pohár E2 CAMS - 16. místo

Třicetiletý Mikulášek (KTM 350 4T) startoval v kategorii MČR 1. Jeho bilance je jedno vítězství, třetí, páté, sedmé, dvě osmá a deváté místo.

David Moučka záložník MFK Vyškov MSFL
Snad si letos ještě kopneme, doufá záložník MFK Vyškov David Moučka

„Mezi závodníky, kteří se tomuto sportu věnují speciálně, se mi vedlo celkem dobře. Všechna umístění do desátého místa, z toho jedno vítězství, i celkově čtvrté místo v absolutním pořadí je pro mě super výsledek. Letos jsem poprvé mohl vyzkoušet i lepší, závodní, pérování což, je u endura a motokrosu celkem zásadní faktor jízdních vlastností v terénu. Můžu říct, že je to velký rozdíl oproti sériovému pérování. Dá se jet v mnoha místech tratě rychleji a hlavně bezpečněji. Na příští sezonu uvidíme, jak se bude vše vyvíjet. Každopádně nás teď čeká hlavně zimní fyzická příprava,“ sdělil Mikulášek.

Ve vyškovském Loras Enduro Teamu je Mikulášek nejstarším členem a vůdčí osobnosti mladších kolegů. Proto připojil hodnocení jejich výsledků.

Osmnáctiletý Daniel Sigmund (KTM 250 4T) po loňské úspěšné sezoně ve třídě pohár, kde se skončil na druhém místě, se letos přihlásil do MČR 2. V něm se nehodnotí každá kategorie dle výkonu motocyklu zvlášť, ale jede se na absolutní pořadí všech tříd. I přes velkou konkurenci Dan vybojoval pěkné třetí místo a okusil si závodění mezi zkušenými závodníky, protože MČR 2 startuje současně s MČR 1.

Filip Rozehnal (18, KTM 250 4T ) v minulé sezoně hodně laboroval se zraněními a neúspěšný rok ho motivoval k dosažení lepších výsledků. To se mu podařilo. Opět startoval v kategorii Pohár E1. Trénink nejenom na motorce se vyplatil, a i přes větší konkurenci, než je běžné, se třikrát umístil první a čtyřikrát získal bonus za nejrychlejší kolo. V celkovém pořadí obsadil první místo.

František Dosedla (18, KTM 300 2T) startoval v kategorii Pohárových E3, nejsilnějších dvoutaktů. Byla to jeho druhá pohárová sezona a patřil mezi nejmladší jezdce této kategorie. Přesto se v konkurenci klasifikovaných 26 jezdců neztratil. Sedmé místo v celkovém pořadí je slušným vysvědčením.

Slavkovský CHB GYM má prvního mistra republiky Michala Zezulku.
Slavkovský kickbox vkročil na scénu mistrovským titulem. Zásluhou Zezulky

Adam Kuchtíček (15, KTM 150 2T) je nejmladším členem týmu. Nováček letošní sezony v kategorii Pohár E1 ukázal, že se závodění nebojí. Zejména v extrémních podmínkách na blátě ukázal ostatním zkušenějším jezdcům záda. A to i těm, kteří za normálních podmínek jedou rychleji. Ze studijních důvodů vynechal první dva závody v Šiklově Mlýně, což ovlivnilo jeho lepší celkové umístění. I přes to si Adam vybojoval celkové šesté místo.

Rostislav Vojtek (21, KTM 250 2T ) odjel pouze tři závody v kategorii Pohár E2. Dojel jedenáctý, třináctý a šestý a celkově to bylo 16. místo.

„Filip, Franta, Adam a Rosťa bojovali i o body do soutěže družstev, v níž náš Loras Enduro Team Vyškov obsadil krásné druhé místo v konkurenci šesti zkušenějších týmů. Celkově sezonu 2020 provázel temný stín corony. Věřme, že ta následující bude již bezproblémová a na sportovním poli svedeme mnoho férových bitev se soupeři. Děkujeme za podporu všem sponzorům a občanům Rychtářova za pochopení a trpělivost při našem trénování. Bez toho bychom nemohli dosahovat takovýchto výsledků,“ dodal Erik Mikulášek.