Mezinárodní šestidenní je pro minikáristy již tradičně vrcholovým závodem, který zakončuje první polovinu sezóny a zahajuje krátkou pauzu v náročném maratonu závodů. „Je to závod, který prověří nejen připravenost závodních strojů, ale hlavně fyzičku a psychickou přípravu jezdců,“ řekl Michal Šimůnek, jeden z organizátorů českých závodů. Zároveň také dodal, že o výsledku nesnadného klání nerozhoduje dobře zajetá jedna etapa, ale konečné rozuzlení může klidně přinést až posledním den minikárového svátku. „Ve zmíněný šestý den již na všech závodnících a jejich doprovodech byla znát značná únava, ale všichni tento podnik zvládli bez vážných technických problémů a hlavně bez úrazů,“ radoval se Šimůnek.

Olšanští závodníci mezi ostatními minikáristy bojovali o co nejlepší umístění, nakonec jim však stupně vítězů unikly, přestože se už zdály na dosah. V kategorii M5 se Petr Zonek umístil na pátém místě a Miroslav Zonek ihned za ním.

Další velkou událostí minikárového sportu bude mistrovství Evropy ve sjezdu, které se bude konat v Bozkově u Semil 19. a 20. července a o týden později pohárový závod sjezdařů ve Mšeně. Na obě akce se se vší pravděpodobností sjedou nejlepší sjezdaři z celé Evropy.