Poslední letošní závod minikár byl zároveň čtvrtým podnikem Mezinárodního mistrovství České republiky. Na akci nechyběli ani zástupci z Vyškovska, a to členové klubu Minikáry Olšany.

Tým ve složení Petr a Miroslav Zonkovi a Michal Vévoda bojoval v kategoriích M5 a M2. Závod byl poslední šancí, jak ovlivnit konečné pořadí mistrovství. Kromě konkurence jezdce zlobilo hlavně počasí a technické problémy. Miroslav Zonek obsadil celkové devatenácté místo a jeho starší bratr Petr si dokázal vyjezdit v „em pětce“ dvacáté místo. „Měl jsem potíže s brzdami, dostával se mi tam vzduch. Navíc celý závod pršelo, což také ovlivnilo výkon. Na mokrém povrchu se stroj chová přeci jen trochu jinak,“ okomentoval svůj poslední letošní závod Petr Zonek.

Tento dlouholetý jezdec minikár má za sebou jednu ze slabších sezon. „Letos jsem toho moc neodjel, asi jen sedm závodů. Normálně děláme pětadvacet, třicet soutěží ročně,“ dodal Zonek. Na vině byl nedostatek času a velké pracovní vytížení.

„Špatné počasí včetně vytrvalého deště dokonale prověřilo, jak citlivě pracují jednotliví jezdci s brzdovým pedálem. Mnohdy hlavní nástrahou nebyly branky na trati, ale právě kluzká vozovka. O dramatické okamžiky, smyky, které mnohdy končily i mimo vozovku, tak nebylo po celý den nouze,“ informoval o průběhu víkendového závodu Michal Šimůnek z mladoboleslavského týmu.

O něco lépe než bratrům Zonkovým se dařilo jejich týmovému kolegovi Michalu Vévodovi. Skončil na celkovém devátém místě ve skupině M2. Jezdci se zařazují do jednotlivých soutěžních kategorií podle věkového kriteria.

Do nové sezony se olšanští minikáristé vrhnou na jaře příštího roku. Zúčastní se jak akcí ze seriálu mistrovství republiky, tak i pohárových soutěží.