Odpověď na tuhle otázku přinese sobota. Kolotoč druhé volejbalové ligy se roztočil opět naplno a v sobotu divákům nabídne další tři dvojzápasy se zástupci Vyškovska. A ti mají poměrně slušné šance zopakovat si po sedmi dnech stoprocentní úspěšnost. Ta minule překvapila, tentokrát by se už zas tak nebylo čemu divit.

Bučovice až v 11.00

Za jasnou záležitost se dopředu považuje setkání domácího lídra tabulky proti předposlední Ostravě. Bučovický Sokol, který má z dvaceti zápasů na kontě jedinou porážku, si ani žádné větší potíže připouštět nemůže, ovšem podcenění také nepřipadá v úvahu.

„Nevím, jak to Ostrava pojme, nepředpokládám, že přijedou v odevzdané sestavě. Nám prořídl kádr, vím, kromě jiných bude absentovat smečař Vyhnáček, takže musím hledat alternativu. Naopak těší mě, že se po dlohé době vrátí Jindřich Hovorka. Otázka je, jestli bude v plném zatížení nebo odehraje jen část zápasu,“ posal situaci v týmu trenér Zbyněk Čížek.

Zřejmě největší zajímavostí souboje bude paradoxně fakt, že se nehraje v tradičním čase, ovšem s hodinovým zpožděním. „Přiznám se, že jsem trochu naštvaný. Původně se mělo hrát v Ostravě, jenže oni se v hale Sarezy střídají s juniorkami a dalšími. A tak se změnilo pořadatelství, jenže čas zůstal s tím, že se kluby musí domluvit. A to se mi s vedením ostravského volejbalu nepodařilo, takže ač máme volnou halu, budeme poprvé v historii hrát v jedenáct a patnáct hodin,“ zdůvodnil Čížek.

To ovšem nemění předzápasové rozložení sil. Domácí mají „povinnost“ vyhrát, a to nejen kvůli sobě. „Tabulka nám velí dvakrát zvítězit a částečně tím pomoci i dalším mančaftům z okresu. Nesmíme připustit žádné překvapení, aby jim Ostrava neodskočila na konci tabulky, dole se to začíná vyrovnávat,“ konstatoval.

Největší překvapení minulého dvoukola Holubice zamíří do Nového Jičína. Po dvou výhrách nad silnými Palkovicemi už jejich poslední pozice vůbec není beznadějná. Navíc na dnešního soka ztrácejí jen tři body, takže mají opravdu den D.

„Už je to úplně něco jiného než dřív. Snad kromě Boháčka, který má ještě pořád něco s nohou, budeme všichni i s Petrem Kolářem. Mohlo by to být dobré. Je to důležitý mač, ale teď budou už všechny důležité, jdeme zápas od zápasu. Stát se může všechno, ale věřím tomu, že jeden zápas uhrajeme, dva by byly super,“ vyhlásil holubický lodivod Arnošt Šmerda.

Hostí souseda

Stejně bodů jako Nový Jičín má i Vyškov, tedy má za sebou sedm vítězství a třináct porážek. Bilanci by chtěl stejně jako před týdnem vylepšit v domácím prostředí, tentokrát proti o bod lepšímu Hlučínu. Ten tak může po zítřku stlačit pod sebe.

„Záleží, jestli hoši udrží nasazení, které jsme předvedli minule proti Ostravě. Hlučín na tom bude asi kvalitou trochu líp než Ostrava, je to těžší úkol. Chybět bude jen Jenda Bednář, k dispozici už bude Jirka Chládek. Každé vítězství je dobré, věříme si na dvě,“ prozradil kouč Čestmír Luska.

II. liga volejbalistů

Sobota 21. ledna – 21., 22. kolo

Vyškov – Hlučín

Nový Jičín – Holubice (10 a 14 hodin)

Bučovice – Ostrava (11 a 15 hodin).

Tabulka:
Bučovice 19 1 59:10 39
Litovel 14 6 48:25 34
Drásov 14 6 44:29 34
Palkovice 13 7 40:31 33
Hlučín 8 12 38:44 28
Nivnice 8 12 29:44 28
Vyškov 7 13 29:45 27
Nový Jičín 7 13 29:49 27
Ostrava 6 14 33:47 26
Holubice 4 16 26:51 24