Tak se dá shrnout z pohledu diváka sobotní mistrovství České republiky v nohejbale dvojic mužů. V pořadí již osmatřicátý ročník jmenované akce dostal šanci uspořádat vyškovský extraligový klub NK 94 Orel jako součást tradičního klání O pohár města Vyškova. „O pořadatelství se snažíme dlouho a teď to vyšlo, je to velká pocta,“ uvedl ředitel turnaje Petr Skřejpek.


Tento modřický hráč, ovšem bydlištěm i duší zástupce Vyškova, dokázal ve spolupráci s místním nohejbalovým klubem nalákat do dvou městských hal opravdovou českou špičku. Mezi čtyřiadvaceti přihlášenými týmy nechyběl žádný z favoritů až na jednu výjimku. „Z aspirantů na vítězství chybělo jen duo benešovského Šacungu Kalas s Řehákem. Ale jejich oddíl tu měl dostatečnou náhradu,“ podotkl Skřejpek.


Dopoledne patřilo bojům v osmi trojčlenných skupinách. Pro tuto část turnaje sloužila kromě sportovní haly Základní školy Purkyňova i hala Za parkem. Nejlepší měli jistou účast v osmifinále, ostatní museli následně absolvovat vzájemné předkolo.


Od půl čtvrté odpoledne pak přišly na řadu vyřazovací boje. Zajímavostí je, že v nich se představili opravdu jen vítězové základních skupin. Vstupenku mezi nejlepší čtyři páry si vybojovala po těsných třísetových výhrách dua Šacungu B, Čakovic A a Žatce. O sadu méně absolvovaly čtvrté postupující Karlovy Vary A.


První souboj o finále zvládli lépe zástupci Šacungu B Doubrava s Holubem, kteří přehráli čakovické sourozenecké duo Martin a Jiří Suchý 2:1 na sety. Ve druhém semifinále pokračovali ve své předchozí spanilé, ale hlavně velmi nečekané jízdě turnajem žatečtí Vít, Dráždil a Pecina, jenž bez ztráty kytičky vyřadili karlovarskou formaci Dvořák, Vanke. „Kluci ze Žatce udivili svým špičkovým výkonem. Jsou to nováčci extraligy a hráli skvěle,“ popsal Skřejpek.


A ani poslední protivník tyto tři na cestě k mistrovskému titulu nezastavil. I když tentokrát už se nejednalo o jednoznačný průběh, když Žatec porazil své benešovské soky ve třetím dějství 10:9. Nutno dodat, že celé odpoledne a zejména poslední duel přinesl nohejbal nejvyšší úrovně. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a hra nadchla diváky, kteří zpočátku play off o sobě nedávali naplno vědět.


Úvodní strnulost příchozích způsobilo brzké vypadnutí všech třech vyškovských dvojic. Mezi nimi figurovali obhájci loňského stříbra Martin Müller s Lubošem Grycem, dále Jan Kaděra s Petrem Zemánkem a sestava Petr Müller, Milan Kaděra a čerstvá akvizice Orla, prostějovský Jakub Klaudy. Nikdo z nich ale nepřekročil práh osmifinále, i když na druhou stranu do něj nakoukli všichni. „Nejen kvůli loňským výsledkům jsme doufali, že dojdeme dále, to ano. Já sám jsem dokonce doufal, že někdo z nás půjde do nejlepší čtverky a mohla by z toho být medaile. Mezi šestnácti jsme měli jasně na postup, ale co se dá dělat. Myslím, že divákům vše vynahradily další skvělé boje a hlavně super finále,“ poznamenal člen NK 94 Orel Vyškov B a v dlouhodobé soutěži kapitán celku Jan Kaděra.


Pro úplnost je třeba dodat, že bronz patří Karlovým Varům díky zdolání Čakovic ve třech sadách opět jen díky úspěchu při posledním míči za vyrovaného stavu 9:9.