Ve starší kategorii D16 hraje Dorazilová hraje teprve prvním rokem a nastoupilo v ní 23 hráček z české dívčí šachové špičky. Byla nasazená jako osmá.

„Kristýna je pověstná svými slabšími turnajovými začátky a mohutnými finiši. Ani letošní mistrovství republiky nebylo výjimkou. Hrálo se na devět kol a po první polovině se krčila až ve druhé desítce výsledkové listiny. Od pátého kola si pak na své konto připsala čtyři výhry a jednu remízu a právě to ji katapultovalo až k celkovému třetímu místu. V turnaji získala celkem šest bodů za pět výher, dvě remízy a dvakrát prohrála,“ popsala bronzovou cestu mladé šachistky Lenka Voráčová.

Ze zlata se radovala pražská šachistka Emma Dobsa (7,5 bodu), stříbrnou medaili si do Vsetína odváží Amálie Zádrapová (rovněž 7,5 bodu). Kristýna tak doplnila svoji sbírku bronzových mistrovských medailí už na tři. Tu první získala v roce 2021 v kategorii D12 rovněž v praktickém šachu, druhou o rok později v kategorii D14 v rapid šachu.

„Její současný sportovní úspěch je výsledkem dlouhodobé přípravy v tréninkové skupině Jana Čermáka, který převzal její vedení na začátku roku 2023,“ zdůraznila Voráčová.

Kristýna Dorazilová reprezentovala na vrcholném klání vyškovský šach společně s mladší sestrou Veronikou, pro kterou to byl premiérový start na mistrovství republiky. V kategorii D10 a obsadila se ziskem tří bodů dvacáté místo.