Smutek zavládl v řadách moderních gymnastek SK Trasko po mistrovství republiky ve společných skladbách v Českých Budějovicích. První družstvo mladších nadějí (Dorková, Michálková, Kapounková, Zourková, Suchomelová, Plchová) skončilo páté.

Druhé družstvo (Šťastná, Studňařová, Vlašínová, Pazderová) dokonce na jedenáctém místě. Nedařilo se ani starším nadějím (Bohuslavová, Nohelová, Pavlíková, Schmiedová, Trněná), jejichž osmá příčka je také hluboko za očekáváním.

Na mistrovství se nejvíce dařilo domácím gymnastkám, které vyhrály většinu kategorií. „Asi jsme byly moc nervózní. Den před startem měla jedna závodnice horečku, a to se promítlo do celého družstva. Při cvičení nám vypadla obruč a navíc vyjela mimo plochu. Byla z tohoto velká bodová ztráta a nepostoupily jsme do šestičlenného finále. Něco podobného se stalo i družstvu mladších. Do finále sice postoupily, ale ani ony už po tom nemohly na medaili pomýšlet. Určitě je to pro mě zklamání, ale život jde dál. Musíme se poučit a příště se to snad nestane,“ řekla Michaela Pavlíková z družstva starších nadějí.