„Vítězství i nový osobní rekord mají vysokou sportovní hodnotu. Od 350 metrů to byl Markův sólo závod. Takže běžel s rezervou a navíc po čtrnáctidenním kondičním soustředění. Forma na mistrovství republiky do dvaadvaceti let, které bude o posledním srpnovém víkendu v Plzni, vypadá nadějně,“ chválil svého svěřence trenér a předseda AHA Vyškov Luboš Stloukal.

I závod žen tam opanovala česká běžkyně. Reprezentantka Diana Mezuliániková zůstala jen 78 setin sekundy za národním maximem Ludmily Formanové. Čas vítězky byl úctyhodný 2:35,84 min.

Nový osobní rekord si na stejné trati vylepšila i závodnice AHA Sabina Fiantová. Na Velké ceně Zlína, což je mítink, jehož prestiž se díky kvalitnímu obsazení a výborným výkonům rok od roku zvyšuje, běžela kilometr za 3:04,48 min. V závodě tvrdila „muziku“ česká reprezentantka, zkušená Kateřina Hálová, Fiantová obsadila čtvrté místo. V Plzni Vyškovanka poběží svoji trať 800 metrů, a také její forma dává naději na slušný výsledek.

Další atletické výsledky:

Brno: Na 5. prázdninovém mítinku obsadil Jakub Derka (AHA Vyškov) v závodě mužů na 200 m druhé místo (26,87 s.) a čtvrté na 150 m (18,30).

Vítovice: Premiérový ročník běhu ve Vítovickém žlebu (8 km), který se započítává do Vyškovské běžecké tour, vyhráli Zdeněk Hochman z Orla Blučina a Irena Pospíšilová z AK Drnovice.

Rajnochovice: Petr Hénék zvítězil ve dlouhé verzi Hostýnské osmy. Trasu dlouhou přibližně 105 km se součtem převýšení 5050 metrů zaběhl za 11:52:11 hod. Alena Hénková (oba AK Drnovice) ovládla absolutně mezi ženami kratší trať v délce 65 km s převýšením 3050 metrů. Vítězný čas je 8:33:31.