Mezi tuto elitu a mimořádnou kvalitu se na základě svých výkonů, dostali i dva atleti AHA Vyškov a na poslední chvíli nakonec vyškovské zastoupení rozšířili i kluci do štafety 4 x 200 metrů. „Takže náš klubový tým nebyl nakonec tak skromný. O to víc těší, že seriál mistráků byl pro nás završen tím nejlepším výsledkem, a dokonce medailovým ziskem. Jan Koutný v pěkném závodě na 3000 metrů vybojoval bronzovou medaili,“ zdůraznil vedoucí a trenér AK AHA Jiří Hajzler.

Koutný nastupoval na start jako pátý v republikových tabulkách a pro bronz si doběhl časem 9:41,74 minuty. Ten je i jeho novým osobním rekordem. Ještě pět metrů před cílem byl dokonce na druhé pozici, ale finiš vítkovického Jeronýma Poláčka byl drtivý. „Nevěděl jsem o něm,“ komentoval již trojnásobný republikový medailista situaci těsně před cílem. „Každopádně odvedený výkon zaslouží velký obdiv a bronzová medaile z republiky je Janovi, jeho rodičům, tréninkovým parťákům a trenérům v AHA Vyškov velkou odměnou,“ chválil Hajzler.

Druhý zástupce AHA v individuálních soutěžích Kryštof Vintera obsadil rovněž výborné desáté místo ve skoku o tyči výkonem rovné tři metry. Narychlo a komplikovaně sestavovaná štafeta žáků na 4 x 200 metrů ve složení Kryštof Vintera, Michal Derka, Jan Koutný a Tomáš Pleva skončila osmadvacátá z jednatřiceti týmů. Časem 1:48,41 minuty ale rozhodně ostudu neudělala.