První ročník Předvánočního turnaje v Křenovicích uspořádal FC Bučovice a měl opravdu kvalitní obsazení. Vedle nejlepších týmů z Vyškovska, Rostexu Vyškov, Framozu Rousínov a FC Bučovice, se představily dvě bašty jihomoravské mládežnické kopané FC Sparta Brno a RSM Šardice-Hodonín, tréninkové centrum. Na šestici doplnil „sestavu“ druhý tým okresního přeboru TJ Nesovice. A právě toto družstvo ovlivnilo pořadí na medailových pozicích.

„Nepochopitelný výpadek s Nesovicemi nám vzal druhé místo. Ale to je jedna z mála věcí, které se mně na turnaji nezamlouvaly. Turnaj určitě splnil to, co jsme od něj čekali. Zahráli si všichni hráči stejně. Točili jsme tři čtveřice a pravidelně se střídali i brankáři. Proto jsme si ani nedávali žádné konkrétní cíle pro umístění, takže to třetí místo je vzhledem k úrovni soupeřů odpovídající. My jsme tu měli mladé kluky, ale například Šardice hrály s o rok starším družstvem,“ zhodnotil účast dorostenců Rostexu Vyškov jejich trenér Waldemar Horváth.

Turnajové zápasy se hrály na osmnáct minut hrubého času, ale jinak se hrálo podle futsalových pravidel, samozřejmě se střídáním se hokejovým způsobem. Suverénní vítězství Šardic, které neztratily ani bod, bylo dáno, jak už naznačil trenér Vyškova, spíše jejich o rok starším družstvem. Závěrečné pořadí nakonec v postatě odpovídá úrovni soutěží, které jednotlivá družstva hrají, přičemž ale většina zápasů měla velmi vyrovnaný průběh.

„Opravdu se bylo na co dívat. Nejlépe herně působili kluci z Hodonína. Turnaj proběhl v přátelské předvánoční atmosféře s neočekávanou diváckou návštěvou. Utkání řídili zkušení současní i bývalí hráči regionální kopané. Je jen škoda, že možnosti pro uspořádání takového sportovního klání v této věkové kategorii jsou značně omezené, ale chceme v tradici tohoto turnaje pokračovat,“ řekl hlavní pořadatel turnaje Ladislav Kachlík, který je zároveň vedoucím družstva dorostu.

Ze sportovního pohledu byl ke svým barvám trochu kritičtější. „Chtěli jsme se umístil lépe, i když tu byli silní soupeři. Ale musíme to brát stejně jako ostatní. Tedy že turnaj byl spíš předvánočním setkáním sportovců a sportovních funkcionářů,“ dodal Kachlík.

Halový fotbal

Z výsledků: Vyškov – Bučovice 0:0, Nesovice – Rousínov 1:1, Vyškov – Rousínov 2:1, Bučovice – Nesovice 4:1, Vyškov – Sparta 2:0, Bučovice – Hodonín 1:2, Sparta – Rousínov 1:0; Vyškov – Nesovice 0:3, Hodonín – Nesovice 7:0; Bučovice – Rousínov 0:3, Rousínov – Hodonín 1:3, Sparta – Bučovice 3:1, Vyškov – Hodonín 0:1, Sparta – Nesovice 2:0.
Pořadí: 1. Hodoním 15 b., 2. Sparta 9, 3. Vyškov 7, 4. Rousínov 4, 5. Bučovice 4, 6. Nesovice 4.