V metropoli Hané se konalo mistrovství České republiky dětských kategoriích v estetické skupinové gymnastice. TRASKO vyslalo své reprezentace do dvou kategorií, osm až deset let a deset až dvanáct let.

Družstvo ve starší kategorii cvičilo ve složení Denisa Gottvaldová, Markéta Paludová, Eliška Pazderová, Dana Suchomelová, Kristýna Šťastná, Natálie Šťastná a Markéta Urbancová a obsadilo vynikající druhé místo za Mantilou Brno, která se na společné skladby specializuje.

Mladší tým skončil na třetím místě za družstvy Sokola Velký Týnec a opět SK MG MANTILA Brno. Cvičil ve složení: Darina Řehková, Tereza Hledíková, Běla Kubíčková, Michaela Paludová, Nicol Sládková, Helena Trgalová, Lucie Zemanová a Klára Žáčková.

„Na mistrovství jsme se dobře připravily a pilovaly potřebnou souhru, která je pro společné sestavy samozřejmě velice důležitá. Druhé a třetí místo děvčata přidala k druhému místu, které na svém mistrovství republiky už v dubnu vybojovaly juniorky. Na medailových pozicích v této sezoně tak skončila všechna naše družstva," pochválila mladé závodnice tajemnice SK TRASKO Květoslava Suchomelová.

Pro starší gymnastky Traska už jarní závodní sezona skončila, nejmladší závodnice oddílu čeká tuto sobotu ještě pohárový závod Traskáček a hlavně 16. června jejich nejvyšší soutěž – oblastní přebor. Oba závody pořádá Trasko v hale ZŠ Purkyňova.

Tečkou je akademie

„Velmi úspěšnou sezonu zakončíme tradiční, už jedenáctou výroční akademií, a to v úterý 19. června v Posádkovém domě armády," pozvala příznivce moderní gymnastiky na oblíbenou a vždy hezkou tečku za sezonou tajemnice SK TRASKO.