V horkém dopoledni se na výtečně připravené trati sešlo celkem jednatřicet jezdců, kteří se utkali ve čtyřech základních kategoriích, rozdělených podle kubatur motocyklů.

„Mladí jezdci se do klání na prašné trati vrhli s opravdovou vervou, a tak diváci mohli vidět celou řadu dramatických soubojů, které si nic nezadaly s těmi v dospělých závodech,“ sdělil ředitel závodu a zástupce pořadatele Marek Zachoval.

Jediným problémem znepříjemňujícím jízdu bylo extrémní horko a s tím spojená i mimořádná prašnost tratě. Díky slavkovským dobrovolným hasičům, kteří pomáhali postříkat trať, se podařilo zvládnout celou akci bez větších komplikací.

„Určitě se v budoucnu dočkáme dalšího pokračování této podařené akce, která se uskuteční před větší diváckou kulisou než jaká se sešla v sobotu,“ prozradil Marek Zachoval.

A jak vlastně závod skončil? Pohár prezidenta motoklubu v kategorii do padesáti centimetrů krychlových vybojoval Šimon Jošt na stroji KTM, třídu do pětašedesáti krychlových centimetrů pak nejlépe zvládl Dominik Schneider.

V nejvíce obsazené skupině, kterou byla třída do pětaosmdesáti centimetrů krychlových exceloval Patrik Šponar před domácím borcem Lukášem Michalíkem. V premiérovém představení trendové čtyřtaktní kategorie PitBike sto pětadvacet centrimetrů všem ukázali, že jsou nejlepší, bratři Hrdličkové, kdy tím šťastnějším z bratrů byl nakonec Andreas před Michaelem.