Supermotardová trať je z jedné poloviny složena z asfaltového povrchu. Druhá polovina je trať motokrosová. Motorka je obuta do hladkých silničních pneumatik.

Závody většinou trvají celý víkend. „V sobotu se jedou kvalifikační závody, ve kterých se musí zajet co nejlepší čas. Od toho se odvíjí startovací pozice při finálovém závodě, který je až v neděli,“ objasnil otec Tomáše Bohumil Trávníček.

Trávníček startoval ve třídě juniorů. Ta nebyla pro malou účast plně obsazena. Tým z Maďarska vůbec nedorazil. Díky tomu byli všichni jezdci ze všech tříd i kategorií sjednoceni do jediného závodu s názvem Mitas Free Cup. Každá kategorie ale byla hodnocena zvlášť.

Závod se jel za krásného slunečného počasí. Startovali vždy všichni ze všech kategorií současně. Ve finálové rozjížďce Trávníček vystartoval společně s nejlepším, skoro třicetiletým jezdcem Pavlem Kajgrem. Celou jízdu se střídali ve vedení. V posledním kole si ho Tomáš udržel za sebou a vyhrál.

„Sice jsem už nemohl, ale překonal jsem se a v předposledním kole motokrosové tratě jsem ho předjel,“ pochlubil se Tomáš. Ve své třídě juniorů do pětaosmdesáti kubických centimetrů i celkově se umístil jako obvykle na první příčce. Lidé na tribunách vstávaly a křičely.

„Jsem na něho pyšný. Závod odjel bez pádu a sebemenší chybičky. Předjel i kategorie dospělých, čehož si velice cením,“ zhodnotil otec chlapce Bohumil.

Mezi závodníky se začíná Tomášovi říkat „Jezdící přilba“. „Asi proto, že na to, jak je malý a skoro vždy skončí na prvním místě. A ta přilba je k jeho tělu trošku nepoměr,“ vysvětluje otec. Další, druhý závod Mistrovství České republiky se uskuteční v polovině května.