Letos přesedlal z minibiků na třídu silničních motocyklů do stopětadvaceti kubických centimetrů. A hned ve své premiérové sezoně ho jeho výkony dostaly až k divoké kartě právě na tento brněnský podnik, který za celý víkend navštívilo celkem dvě stě padesát tisíc nadšených diváků.

Sobotní kvalifikace znamenala pro něj velký mezník v historii tohoto sportovního odvětví. Karel Májek zajel v první kvalifikaci čas těsně nad dvě minuty a patnáct vteřin, kterým si zajistil kvalifikaci do hlavního nedělního závodu. „Do závodu jsem šel hlavně s tím, abych zajel dobrý čas a kvalifikoval se,“ uvedl talentovaný pilot Karel Májek.

V neděli startoval ze třetí desítky závodníků. Úvod se mu podařil a podával stabilní výkon stejně jako v kvalifikaci. Sportovní štěstí mu však už dál přát nechtělo. Během ostrého jízdního tempa začal jeho stroj stávkovat a nakonec byl Májek donucen z technických důvodů na konci první čtvrtiny ze závodu odstoupit.

A jak hodnotí velký víkend sám jezdec? „Jsem trochu zklamaný, že jsem závod nedokončil, ale hlavní bylo, že jsem se kvalifikoval. S tímto motocyklem jezdím teprve rok, takže jsem celkově se svým výkonem spokojený,“ sdělil na závěr Májek.