Byla letošní letní příprava v něčem jiná?

Ano, trochu. Rozdělil bych ji do dvou částí. První jsme absolvovali na pískových kurtech sokolského koupaliště v Brně. Tam jsme se zaměřili především na vzájemné poznávání hráčů, zapracování nově příchozích hráčů do týmu a také pozvolné nabírání kondice. Druhá část přípravy probíhala již na antukových kurtech v brněnských Lužánkách. Kromě kondičního tréninku jsme se už zaměřili i na techniku odbití a hodně pracovali s míčem.

Určitě měla i herní část.

O víkendech byly zpestřením antukové turnaje. Povedl se nám turnaj v Kojetíně, kde jsme si připsali skalp Aera Odolena Voda a nebýt zranění blokaře Mlčúcha, možná bychom ve čtvrtfinále porazili i loni druhý tým slovenské extraligy z Košic. Celkové páté místo bylo nad očekávání v konkurenci 16 týmů. Antukovou sezonu jsme zakončili vítězným turnajem v Holubicích.

Vyšla vám i generálka v Novém Jičíně.

Ano, s vítězstvím v prvním kole Českého poháru jsem spokojený. I se způsobem, jakým, přišlo. Měl jsem v dispozici dvanáct hráčů a vyzkoušeli jsme si různé sestavy.

Volejbal - I. liga mužů:
Sokol Bučovice – MFF Praha, pátek 27. 9. (19.00)
Sokol Bučovice – Lvi Praha B, sobota 28. 9. (18.00), sportovní hala Školní ul.

K jakým změnám tedy v kádru došlo?

Dlouhodobě dopředu jsme věděli, že u nás skončí nahrávač Fučík a univerzál Vašut. Za ně jsme pečlivě hledali náhradu. Jednak s ohledem na to, jak důležité jsou to pozice, ale také s ohledem na perspektivu pro delší působení hráčů v našem týmu. Musím říct, že příchodem nových posil jsme nejen zkvalitnili jednotlivé hráčské posty, ale také snížili věkový průměr na 23,2 let.

Jak posily obstály v přípravě?

Hodnocení si nechám až po několika úvodních kolech první ligy. Vycházeli jsme nejen z toho, jaké hráče vzít po stránce volejbalové kvality, ale i po stránce lidské. Tady musím říct že po letní práci s týmem jsem spokojený. Hráči mají chuť nejen dobře trénovat, ale před sebou i výzvu navázat na náš medailový úspěch v nováčkovské sezoně.

Ale alespoň naznačit snad můžete.

Velmi dobře se jeví zatím univerzál Marek Perry, který přestoupil z Volejbalu Brno. Má za sebou i několik odehraných zápasů v extralize. Radost mám z talentovaného teprve osmnáctiletého reprezentanta slovenské juniorky levorukého smečaře Tomáše Hrtůse. Nově příchozí duo nahrávačů Kristián Červinka a David Masař by mělo do týmu přivézt správnou volejbalovou drzost, ale i tendenci hrát rychle a kombinačně. Z nových tváří se dále v dobrém jeví blokař Martin Sankot. Jsem potěšen, že nadstandardně rychle a dobře probíhá rekonvalescence klíčového libera Petra Nezdařila po operaci ramene. A věřím, že díky udržení tria staronových opor, smečařů Vladimíra Katony, Davida Neubauera a blokaře Josefa Mlčúcha, může náš tým opět pomýšlet i na ty nejvyšší mety v první lize.

Kolik hráčů budete mít v dispozici?

V širším kádru je šestnáct hráčů. Zatím nebudeme nikoho dopisovat na soupisku. Ligu určitě začneme ve složení jako v Novém Jičíně.

Co celkově očekáváte od první ligy?

Myslím si že, bude vyrovnaná a že v ní nebude žádný slabý tým, Takže předpokládám, že bude zajímavá od prvního do posledního kola. Podle mě budou nahoře týmy jako Dobřichovice, nováček z Dukly Liberec B, Brno či z extraligy sestupující Benátky nad Jizerou. Doufám, že se mezi ně zařadíme i my.

Na zápasech jsme měli výborné návštěvy, chystáte nějaké novinky – vylepšení pro diváky?

První, čeho si asi všimnou, bude nová palubovka. Pro ně konkrétně bude novinkou úprava prostor na balkonu a zvětšení kapacity těchto prostor. Chystáme také různá překvapení a soutěže. Ale především fandy chceme pozvat kvalitní hrou a výsledky. A ještě bych chtěl upozornit, že úvodní páteční a sobotní dvojzápas bude součástí oslav sedmdesáti let od založení Základní školy 710 v Bučovicích, v jejíž sportovní hale svá mistrovská utkání hráváme. A tak věřím že kromě stálých diváků si do ochozů najde cestu i mnoho jejích absolventů, kteří navštíví významnou školní akce s rámci těchto oslav.