Muži se snažili své zklamání z předchozího vyřazení ze čtvrtfinále Poháru KB 2008 zahnat přátelským utkáním. A ne jen tak ledajakým, do Vyškova dorazil celek ze země ragby zaslíbené, Anglie. Na místní hřiště vyběhli hráči R.F.C. Newick z Anglie. „Jsou tu poprvé, navštívili Brno a jejich přání si proti nám zahrát jsme rádi splnili. Je to dobrý nápad,“ uvedl trenér mužů Milan Wognitsch. Jedním dechem ale dodal, že i když šlo o přátelskou akci, výsledek mu jistě není lhostejný. „Jsou to přeci jenom borci z Britských ostrovů, chtěli jsme vyhrát. Bránit se jejich stylu nám navíc dá docela dost i do dalších let v českých soutěžích. Dobrý soupeř, bral bych takové zápasy častěji,“ dodal.

V sobotu se opravdu bylo na co dívat. Hrálo se oku lahodící ragby, v němž se protivníci opravdu příliš nešetřili. A jak malé srovnání vyškovského a anglického ragby skončilo? JIMI se pyšní vysokou výhrou v poměru 35:7.

Mladší kluboví kolegové vítězů zažili méně uvolněnou atmosféru. Své o tom ví zejména kadeti, odvetné semifinále nejvyšší české soutěže není přeci žádnou selankou. První duel hraný před týdnem v Říčanech zvládli Vyškovští lépe, dokázali domácí přehrát 26:0 a první úspěch v sérii hrané na dva vítězné zápasy tak patřil jim.

K finálové vidině našlápli výborně i v sobotu doma. Už v desáté minutě měli desetibodový náskok. Ten je ale značně ukolébal a nabídli tak šanci Říčanům k částečnému zkorigování. Přesto výsledkově výraznější problémy pro JIMI nepřišly a hlavně díky povedeným individuálním výpadům Vyškov vyhrál vysoko 40:10.

Trenér přesto nijak výrazně štěstím nezářil. „V Říčanech jsme hráli o hodně lépe, tady jsme to po prvních minutách dost podcenili. Postup z toho ale je,“ podotkl Vladimír Kovář. Vrásky na čele mu dělá fakt, že už tak dost dlouhý seznam marodů se rozrostl o další dvě jména. „Zranili se Ficnar a Fládr, máme k dispozici tak polovinu původního kádru. Musíme se ve finále semknout,“ pravil. První bitva o český titul kadetů začíná v sobotu odpoledne ve Vyškově.

Co se týče probíhající fáze sezony, nejvíce pozadu jsou na tom junioři. V celostátním přeboru, jenž hrají, teprve končí základní dlouhodobá část a v předposledním kole už její jasný vítěz z Vyškova znovu neklopýtl. Do cesty za potvrzením svých nejvyšších ambicí se domácím postavil možný budoucí soupeř pro play-off brněnský Dragon. Na hřišti Brna měli na počátku jara vyškovští ragbisté problémy, ale tentokrát hosté nestačili. JIMI postupně zaokrouhlilo počet položených pětek v utkání až na deset a nadělilo Brnu pořádný debakl 64:5.