Okresní kolo poslední květnový víkend, v půli června boj o postupové místo v krajském klání a před pár dny rozhodující boj o své místo na republikovém výsluní.

Cesta, kterou musel absolvovat každý mladý talent, který se chtěl prosadit ve sportovní odrůdě hasičského umění. K odtajnění nových jmen sloužilo v Třebíči celý minulý víkend Mistrovství České republiky dorostu hry Plamen. A na něj se přes nástrahy kvalifikace jednotlivých akcí menších oblastí dostali i tři týmoví zástupci a tři jednotlivci z Vyškovska.

Zřejmě největší naděje se upíraly k dorostenkám Sboru dobrovolných hasičů z Ivanovic na Hané. Obhájkyně loňské bronzové pozice chtěly zamířit opět vysoko. „Dvě holky sice odešly, ale družstvo jsme vhodně doplnili děvčaty z Drnovic a mysleli na umístění do pátého místa,“ odtajnil plány starosta ivanovických hasičů Libor Fiala.

Nakonec se svými svěřenkyněmi místo na stupních vítězů neslavil, ale také výrazně nesmutnil. Za prvními dvěma týmy, z nichž vyhrály jihočeské Ledenice, se během vypsaných čtyř disciplín těsně pralo o třetí příčku hned šest sborů včetně Ivanovic. Testy, překážková štafeta čtyřikrát sto metrů, požární útok a součet stometrové distance pěti jednotlivců nakonec dohromady zvládly jako páté.

„Požární útok se povedl skvěle, z patnácti týmů druhý nejlepší čas. Mrzet nás zase může první štafeta a špatná předávka. Mohli jsme na tom být lépe, ale to je kdyby,“ zmínil Fiala.

Ivanovičtí vyslali do třebíčského boje i další mužstvo, tentokrát chlapecký celek dorostenců. Jejich ambice byly o něco menší, ale přesto se dokázali dostat do středu výsledkové listiny. Skončili osmí z patnácti, když triumfovaly ostravské Michálkovice.

„Jsme spokojeni. Obě naše družstva byla nejmladší, můžou v tomto nebo podobném složení bojovat ve stejné kategorii ještě dva roky, takže máme i dobrý předpoklad do dalších let,“ zhodnotil Fiala. Třetí a poslední partičkou z Vyškovska, která na Vysočině předváděla, co jim z hasičských dovedností není cizí, byli žáci z SDH Drnovice. Ti ukořistili po „šestiboji“ složeném převážně ze štafet a požárních útoků konečné třinácté místo.

Závodu jednotlivců, který se skládal z méně disciplín, ale minimálně stejně náročných, se výborně zhostili ivanovický Radek Zápařka a dražovické Kristýna Kachlíková s Michaelou Stuchlíkovou.

Zápařka využil zkušenosti nasbírané na posledním mistrovství a ve dvaačtyřicetihlavém startovním poli obsadil jedenáctou pozici, což je oproti loňsku zlepšení o sedm míst. „Je to pro mě úspěch a naši fanoušci byli skvělí. I když musím přiznat, že jsem myslel na elitní desítku, která mi těsně unikla,“ podotkl. Jeho okresní kolegyně také nepropadly, Kachlíková dosáhla na třináctou pozici, Stuchlíková byla dvaadvacátá.

MČR dorostu hry Plamen 2009

Týmy:
Dorostenci – 8. Ivanovice na Hané. Dorostenky – 5. Ivanovice na Hané. Žáci – 13. Drnovice.

Jednotlivci:
11. Radek Zápařka (Ivanovice), 13. Kristýna Kachlíková, 22. Michaela Stuchlíková (obě Dražovice).