Vyškovská 12 se poběží už po dvaatřicáté a je zároveň memoriálem Zdeňka Provazníka. Jako první vyběhnou na trať v 9.05 hodin ti nejmladší závodníci, společný start dorostu, juniorů a dospělých bude v 10,30 hodin.

Běh kolem Vyškova
-Vyškovská 12
Sobota 16. července, startují všechny věkové kategorie mládeže i dospělých (celkem 25). Start a cíl na orelském stadionu ve Hřbitovní ulici. Minipřípravky - 9.05 hodin, dále přípravky, mladší a starší žactvo, benjaminci a atletická školka. Společný start dorostu, juniorů a dospělých - 10,30 hodin. Lidový běh + hendikepovaní 10.35 hod.

Žákovským kategoriím, které se utkají přímo na orelském atletickém stadionu s umělým povrchem, půjde o body do Vyškovské běžecké tour mládeže, jejímž podtextem je slogan Hledáme nového Emila Zátopka. Trasa pro dospělé vede převážně po asfaltových a zpevněných cestách Vyškovem a okolím. Nesoutěžní účastníci se po startu hlavního závodu mohou zapojit do neformálního Lidového běhu na jeden kilometr, v němž rozhodně nepůjde o vavříny v cíli.

Prvenství z loňského 31. ročníku budou obhajovat běžci AK Drnovice Irena Pospíšilová a Tomáš Steiner. Největší soupeřkou Pospíšilové tehdy překvapivě byla talentovaná starší žákyně Lucie Pernicová ze Železné Rudy, kterou zkušená exmistryně republiky „utrhla“ až v závěru. Steiner si to zjednodušil. Hned od startu nasadil své tempo, kterému nikdo ze soupeřů nestačil. Obě drnovické jedničky prokázaly dobrou formu na předchozích závodech Vyškovské běžecké tour. Ten poslední minulý týden – Nemojskou – devítku – vyhrály.