Tak vypadá aktivita současných dní pořadatelského týmu mistrovství České republiky v atletice mužů a žen 2012. Už za čtrnáct dní se jeho dějištěm stane renovovaný vyškovský stadion Za Parkem. Půjde o přelomovou sportovní akci regionu také proto, že české atletické elitě půjde kromě národních titulů také o „last minute" možnost, jak splnit ostré limity pro následné mistrovství Evropy v Helsinkách a olympijské hry v Londýně.

„Jde o hodně, nám i samotným sportovcům. Pořád ještě nevíme o jediné omluvence, takže by u nás měla být kompletní atletická špička," potvrdil výjimečnost blížícího se šampionátu šéf klubu a organizačního výboru Jiří Hajzler.

AHA Vyškov nebude uveden v oficiálních dokumentech jen v kolonce „pořadatel". S velkou pravděpodobností se domácí objeví i ve startovní listině. Už dlouho se mluví o bězích na osm set metrů s Lenkou Surákovou a Jiřím Němečkem. „Konečná nominace je v rukou technického delegáta, ten vybírá hlavně podle časů šestnáct nejlepších, ale myslím, že se to v obou případech podaří. Lence by její čas měl stačit, u Jirky je to na hraně, věříme, že delegát přimhouří oči," vyslovil přání ředitel šampionátu Luboš Stloukal. Němeček si zlepšil letošní maximum na ostravské Zlaté tretře na 1:56,6.

Ale to nemusí být všechno. Kluboví funkcionáři zkouší vyškovskou účast ještě posílit dlouholetou oporou Irenou Petříkovou na pěti kilometrech a myslí také na sestavení štafet. „Irena si to absolutně zaslouží a prosadit štafety, to by byla velká odměna pro všechny. Hlásí se přímo na místě, většinou jich nebývá velké kvantum, takže by byl hřích, abychom je na startu neměli," prohlásil Stloukal.

Zároveň se hlavní pořadatelé musí soustředit i na poslední úpravy stadionu. „Instalují se další lavečky do valů, vylepšují se sociální zařízení, kolem oplocení areálu se umístí zelený paravan a tak dále, je toho ještě dost. Musíme prostě připravit všechno co nejlépe pro atlety, rozhodčí i diváky," objasnil Hajzler.

Pro sportovní fandy už ale jeho tým připravil dva „dárečky" předem. Prvním je unikátní olympijská výstava doplněná o historii české i vyškovské atletiky, malbami a plastikami Anny Málkové či nejlepšími obrázky školní soutěže uskutečněné právě k nadcházejícímu mistrovství. Vidět ji můžete ve vyškovském Sokolském domě.

A další překvapení? Zcela ojedinělá možnost vžít se do role novinářů. Oficiální tisková konference za přítomnosti zástupců AHA Vyškov, Českého atletického svazu a domácích hvězdiček i velkých českých hvězd bude otevřená pro příchozí. Startuje ve středu 6. června v patnáct hodin v kinosále Sokolského domu. Bližší informace přinášíme v samostatném článku.

Vstupenky už jsou v předprodeji, a to v Turistickém informačním centru na náměstí. Jednodenní stojí 150 Kč na tribunu a 100 Kč na valy.

Naprosto výjimečnou možnost zeptat se zasvěcených na všechno kolem mistrovství republiky atletů ve Vyškově dostanou příští středu všichni fanoušci.

Oficiální tiskovou konferenci k šampionátu pořadatelé chystají na středu 6. června do kinosálu Sokolského domu a Vyškovský deník Rovnost jako mediální partner akce bude u toho. Čtenáři mohou také! Odpovídat budou kromě organizátorů a sportovců z AHA Vyškov i vzácní hosté z Českého atletického svazu v čele s vedoucím oddělení soutěží Václavem Fišerem a také trojnásobným mistrem světa a olympijským medailistou Tomášem Dvořákem.

„Dorazit by měla i další česká atletická hvězda současnosti, nechte se překvapit. Konference začne přesně v patnáct hodin, slovo dostanou samotní hosté a pak přijdou na řadu novináři a všichni příznivci královny sportu, kteří přijdou," prozradil šéf vyškovského klubu Jiří Hajzler.