Sobotní turnaj jihomoravského přeboru přinese první z nich. „Střetli jsme se v rámci letního soustředění a také jednou na turnaji u nich. Ale tam nás bylo devět a z toho jsme měli pět dorostenců. Teprve teď uvidíme, jak jsme na tom proti sobě," vyhlásil brankář a vedoucí pořádajícího slavkovského týmu Jan Šícha.

Ani druhá strana svoje vysoká vítězství nepřeceňuje. „Bylo hodně podezřelé, že jsme jim dali takový výprask. Buď nehráli naplno, nebo ještě neměli všechny hráče. Nebo oboje," řekl rousínovský hrající vedoucí Jakub Němec.

Duel nebude mít náboj jen první přímé konfrontace naplno, půjde i o vylepšení už tak nadějné pozice v tabulce. Od Slavkovských se čekala. O možném postupu přesto zatím mluvit nechtějí. „O tom nepřemýšlíme, bývá to hodně svazující a hlavně vždycky jsme měli nejkritičtější začátek roku a jaro. Přebor je vyrovnaný, každý může prohrát s každým. Myslím, že hodně napoví tento turnaj, snad se chytíme a letos to bude jinak než v minulých letech," uvedl Šícha.

To nováček mistrovských soutěží Framoz už má podle svých slov splněno. Přehnané ambice při vstupu do přeboru neměl, a tak třetí místo a jen čtyřbodovou ztrátu na slavkovského rivala bere jako nadplán. „Na to, že hrajeme první sezonu, jsou naše výkony perfektní. My od začátku neměli co ztratit. I teď to tak je, jedeme se poprat o další body, minimálně se Slavkovem by to mohlo vyjít," připustil přeci jen optimistické vyhlídky družstva Němec.

Nejsilnější složení soupeřů ale diváci při derby stejně neuvidí. Může za to z velké části chřipková epidemie, přičemž hůře na tom z tohoto pohledu budou zřejmě hosté. „Bohužel s marodkou musíme počítat, skoro všichni pokašláváme a nejsme v pořádku, i já nejsem úplně fit. Vím jistě, že bude chybět klíčový útočník Bartošek, má angínu, u ostatních se ukáže asi až těsně před zápasem," prozradil.

Derby otevře celodenní zápasový program. Jak bývá zvykem, každý tým nastoupí ještě do jedné partie. V ní by podle předpokladů měl Framoz uspět proti Florecu Brno a Slavkovští proti předposlední VSK MZLU Brno. „Každý soupeř je nevyzpytatelný, Mendelka hraje nepříjemný florbal plný brejků. Nesmíme to podcenit. Ani je, ani Rousínov," uzavřel předzápasové analýzy gólman pořadatele.

Krajský přebor - divize B:

Sobota, hala Slavkov u Brna

FbC Ezamont Slavkov – FBK FRAMOZ Rousínov (10.00), VSK MZLU Brno – Slavkov (12.40), Rousínov – Florec Brno (14.00).