Oba týmy za sebou mají vítězná utkání z posledního kola, kdy Slavkované ukořistili na domácí půdě pro ně tak potřebné tři body ve střetu s Kosticemi.

Bučovice také bodovaly a sice na hřišti Rohatce, odkud si přivezly výhru v podobě výsledku 1:2. I ony chtějí ve vítězném tažení pokračovat, zejména když mají k dispozici výhodu domácího prostředí. V tabulce se to tak opět trochu promíchalo. Předposlední Slavkov si z momentálně sedmých Bučovic rozhodně chce přivézt výhru. „Není rozhodující, jestli hrajeme s předposledním či prvním. Doufám, že naše sestava už bude kompletní po tom, co některé hráče trápilo nachlazení, a také doufám, že rozhodčí bude pískat objektivně, tak jak tomu bylo minulý týden v Rohatci,“ nechal se před utkáním slyšet domácí trenér Zdeněk Marčík. „Slavkov má nového trenéra, hrát jsem je neviděl. My budeme vycházet z naší hry a tu se budeme soupeři snažit vnutit,“ dodal.

Slavkov se ale rozhodně jen tak lehce nedá. V Bučovicích chce bodovat. „Z pohledu tabulky je to jasné, potřebujeme další tři body. Věříme ve výhru a čekáme, že se přijde podívat hodně lidí. Nevím, jak je to v Bučovicích, ale ve Slavkově je vždycky plná tribuna. Navíc je to derby, což je pro nás atraktivní záležitost a půjde o všechno,“ uvažoval před nedělním střetem vedoucí slavkovského mužstva Jaroslav Andrla.
Hráči už jsou do utkání také natěšení a na trénincích se patřičně připravují. „V neděli to bude těžký zápas. Derby nemá favorita, při takovém duelu se mažou všechny rozdíly,“ přemítal také jeden z bučovických hráčů Pavel Tichý, kterého při posledních dvou odehraných zápasech trápilo nachlazení, ale věří, že v neděli nastoupí v plné síle. Bodové rozdíly v druhé půlce tabulky jsou odlišné minimálně a každý zápas teď míchá s pořadím.

Jestli si další body k svým stávajícím šestnácti připíše Slavkov, či Bučovice navýší momentální čtyřiadvacetibodové skóre, se ukáže až po samotném nedělním střetu, jehož úvodní hvizd se rozlehne v půl čtvrté odpoledne v bučovickém Hájku.