V nejsilnější kubatuře nechyběl pístovický Tomáš Trávníček a jak už tak bývá jeho zvykem, slavil dvě vítězství.

Tak zní zpráva o motoristické akci stará necelý týden. Ale může platit i ten příští. Závody mistrovství České republiky se nebudou opakovat, výsledky platí, navzdory tomu je tu další měření sil. S větší konkurencí a divácky zřejmě ještě atraktivnější. Aspoň tak to zamýšlejí pořadatelé dvoudílného Kuchyně Ševčík Cupu. „Chceme oslovit co možná nejvíce zájemců o supermoto. Na rozdíl od českého mistrovství nepotřebují závodníci žádnou oficiální licenci, stačí pouze mít chuť do toho jít a mít motorku, co splňuje dané technické parametry. Základním cílem je, aby byli při cestě zpět všichni spokojeni, diváci i jezdci,“ předznamenal organizátor nového bodu motoristické sezony Tomáš Ševčík.

Pojedou se kategorie Profi, Open, Hobby, Amater + Street, Pitbike a čtyřkolky. A podle startovní listiny se bude na co dívat. Sobotu si nenechá ujít loňský mistr republiky v supermotu a žhavé domácí želízko v ohni Tomáš Trávníček, doplní ho další známá jména tohoto odvětví jako Kejmar, Řihák, Škubala, Hlavatý nebo Zeman. Všem bude kralovat česká hvězda mistrovství světa superbiků Jakub Smrž. I on se na trati objeví.

První část seriálu hostí zítra vyškovské letiště, druhá bude na konci srpna na spíše městském okruhu v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Ševčík cup

Supermoto, Letiště Vyškov

sobota 23. července

Kategorie: Profi (S1), Open (S2), Hobby, Amater + Street, Pitbike a čtyřkolky.

Program: 9.00 tréninky, 10.30 kvalifikace, 13.00 finálové jízdy