Stejně jako mnoho jiných sportovních podniků i přípravy vyškovské rallye trochu zkomplikovaly opatření zdravotní karantény, ale v „předvečer“ závodů pořadatelé hlásí stoprocentní připravenost.

„Vše pokračuje podle plánu a rallye bude z naší strany i s ohledem na situaci zapříčiněnou pandemií COVID-19 perfektně připravena,“ ujišťuje předseda Hanáckého rally klubu v AČR Ladislav Petráš.

Soutěž se bude skládat ze tří rychlostních zkoušek: Podivické, Ivanovické brány a Račické, které se pojedou dvakrát. Jejich celková délka je přibližně šedesát kilometrů. V původním záměru bylo připojit k nim čtvrtou, Hlubočanskou. Trať již byla odsouhlasena, ale nakonec se pořadatelé rozhodli ji z programu stáhnout, ale do budoucna s ní počítají. Stávající tři „erzety“ doznaly oproti minulým letům jen minimálních úprav.

Rally opět slibuje velmi zajímavou podívanou, čemuž nasvědčuje jak pestrost vozů ve startovním poli, tak i účast hned několika adeptů na vítězství v každé kategorii. Mezi hlavní kandidáty na absolutní vítězství se řadí tradiční účastník Jaromír Tarabus, který se na Vyškovsku představí s vozem Hyundai i20 WRC. Vysoké ambice bude mít také Petr Semerád se Škodou Fabia Rally2 Evo, Jan Černý nebo Roman Odložilík s vozy Volkswagen Polo GTI R5, Ondřej Bisaha či Martin Vlček se speciály i20 R5 od automobilky Hyundai. Největšími favority v rámci hodnocení Rallysprint série jsou Jan Dohnal s Renaultem Clio S1600 či René Dohnal s novým Peugeotem 208 Rally4.

„S přihlášenými posádkami jsme spokojeni. Sešli se nám zde špičkové vozy, na které bude radost se dívat. Doufali jsme, že se přihlásí takový počet, přestože doba není jednoduchá,“ zdůrazňuje ředitel soutěže Jaromír Palásek.

Zásadní změnu ovšem doznal jeho „velín“, tedy ředitelství rallye. Pro letošní rok mělo být v kině Sokolský dům, jenže tam probíhají stavební rekonstrukce, takže se přemístilo do do prostorů hotelu Dukla. Start a cíl a servisní zóny zůstávají beze změn, tedy na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově a servisní zóna na betonové ploše jižně od areálu letiště Vyškov.

Rally Vyškov tedy odstartuje v sobotu 12. září v devět hodin ráno na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově. Vítěze fanoušci přivítají po absolvování šesti rychlostních zkoušek na stejném místě po třetí hodině odpolední.

Více informací, včetně úplného seznamu přihlášených, je na oficiální webové stránce www.rallyvyskov.cz.