Druholigový volejbal se rozjel na plné obrátky. Týmy si opět zvykají na pravidelné týdenní intervaly zápasů a už sbírají bodík po bodíku do tabulky skupiny C. Usilují o ně tři týmy z Vyškovska, přičemž dva z nich čeká vzájemný střet. Hned dva zápasy pátého a šestého kola mezi zástupci okresního města a dlouhodobě suverénními Bučovicemi.

Kdyby se vypisovaly sázkové kurzy, ten vyškovský by byl bezpochyby hodně vysoký. Mimo jiné i proto, že v kontrastu se zatím bezchybným Sokolem domácí dokázali z prvních čtyř kol ukořistit jedinou výhru, ačkoli zatím hráli jen na jejich palubovce. Začínali sice s těžkým Drásovem, ale minulý týden dokázali hratelný Nový Jičín porazit jen jednou. „Věřili jsme si na dvě výhry, ale v odvetě se nepovedly první dvě koncovky setů. Ve hře jsou rezervy, je na čem pracovat, ale rozjíždíme se dobře,“ pověděl hráč a vedoucí týmu Tomáš Luska.

To Bučovičtí jsou v pohodě. Vše běží podle plánu, v Poštorné ztratili jediný set, Olomouci nedovolili ani ten. „Jsme určitě spokojení, ale víme, že nás čekají těžší zápasy, hned týden po Vyškovu budou Palkovice, hned na to Hlučín a tak dále. Jak jsem říkal, soutěž bude vyrovnaná, ale zatím nás příliš neprověřila. To přijde,“ okomentoval trenér a manažer Zbyněk Čížek.

Na koho by si zasvěcení vsadili, je tedy poměrně jednoduché uhodnout. Vyškov se ale nemíní spokojit s rolí sparingpartnera. „Naše sestava je kompletní, dokonce někteří hráči dostali na sobotu volno. Hrajeme doma, věříme v pořádnou diváckou podporu. Já si myslím, že jedna výhra nevisí tak vysoko. My je známe, víme, na co se zaměřit. Jde jen o to se v tom směru připravit. Opřeme se hned do prvních míčů,“ slibuje Luska. K dispozici už je naplno i nová akvizice z Litovle Milan Hurník. „Potřebujeme se ještě hodně sehrát, je to takové divoké, ale lepší se to a jeho fyzické dispozice jsou na volejbal skvělé,“ dodal.

Už trochu vzadu s vítěznými myšlenkami zůstává jeho otec a trenér domácích Čestmír Luska. „Ve všech činnostech jsou Bučovice špička a dlouho to nebude jinak. Našim cílem musí být doladění naší hry, přihrávky, bloku a uhrát solidní výsledek. Netroufám si říct, že máme na vítězství, ale je to sport a volejbal, stát se může dost,“ řekl kouč.

S vyškovským optimismem pochopitelně ještě méně souhlasí hosté. „Hala je tam docela specifická, chodí tam dost diváků, nepatří to mezi naše oblíbená hřiště, to je pravda. Ale s tím se prostě musíme srovnat a pojedeme to odehrát tak, abychom dvakrát vyhráli. Koncentrovaní, v plné síle a zaměření na slabiny domácích,“ vyhlásil Čížek.

Trenér domácích Čestmír Luska.
Trenér domácích Čestmír Luska.

Derby začíná v hale Za Parkem v sobotu v deset hodin dopoledne. Po prvním utkání bude následovat odveta.

Tím ale druholigová účast Vyškovska pro tento víkend nekončí. Do bitev pod vysokou sítí se zapojí i Holubičtí. Zatím ještě neklopýtli a aktuálně se vydají do Poštorné, kde budou čelit síle ještě loni prvoligovému mužstvu.

O slovo se přihlásí i druhá liga žen, přesněji řečeno Křenovice. Ze čtyř utkání mají na kontě zatím jen jedinou výhru a zítra zamíří do Litovle, s nímž se ji v loňském ročníku poměrně dařilo.

II. liga

5., 6. kolo

Sobota 16. října

10.00 a 14.00 hodin

Skupina C mužů

TJ Tatran Poštorná – TJ Holubice, Volejbal Vyškov – TJ Sokol Bučovice

Skupiny C žen

TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Křenovice.