Na výhru nad Vítkovicemi stačilo futsalistům Amoru hrát na půl plynu

Vyškov – Po krátké pauze vstoupili futsalisté Amoru Vyškov trochu vlažně do závěrečných bojů druhé ligy. I nižší zařazený rychlostní stupeň jim ale stačil na vysoké vítězství. Vítkovice totiž do Vyškova přijely převážně s náhradníky a dorostenci.

21.2.2016

Ve druhé lize futsalistů zvítězil Amor Vyškov nad Vítkovicemi 7:1.Foto: DENÍK/Zdeněk Vlach

Trenér Ostravanů Pavel Michura to avizoval už před zápasem. „My sice nepřijedeme kompletní, ale to neznamená, že nemáme šanci uspět. Pokud zopakujeme výkony, které poslední dobou podáváme, tak věřím v dobrý výsledek," řekl před utkáním a ukázalo se, že to nebyl taktický manévr.

Po zápase mu nezbylo než připustit, že uhrát dobrý výsledek bylo spíš tajné přání. „Z ideální desítky nám vypadlo rovnou sedm hráčů. Měli jsme tady dva dorostence a pět kluků z béčka. Měli to těžké. Chtěli jsme to hlavně odbránit, dopředu jsme ani nic moc nečekali. To se celkem potvrdilo. Ale taky jsme udělali mnoho chyb a od větší porážky nás zachránil brankář Dička," konstatoval.

Ovšem do desáté minuty pozdějšímu debaklu nic nenasvědčovalo. Domácí sice spálili šance Grimem, Petlachem a Ševčíkem, ale hra v poli byla celkem vyrovnaná. Obrat nastal v jedenácté minutě. Na jejím začátku propálil vítkovického brankáře tvrdou ránou po zemi Lukeštík a na jejím konci trestným kopem Palla. Hosté evidentně ztratili šťávu a nepomohlo jim ani snížení skóre po třetí brance domácích. Komplikace možná mohly domácím nastat, kdyby v poslední minutě první půle Kašpar z čisté šance snížil gólem do šatny na 4:2. Ovšem i v domácí kleci stál výborný brankář a Kotulán udržel uklidňující třígólové vedení.

Ve druhém poločase to z tribuny vypadalo, že se zápas víceméně jen dohrával. „Určitě to tak snadné nebylo. Ale když dáme my první góly, pak nám to většinou jde. Když ne, tak se trápíme. Dnes to byl první případ. Hrálo se nám dobře. Oni přijeli oslabení, ale bylo dobré, že jsme je nepodcenili," upozornil autor hattricku Jaromír Grim.

Už v první desetiminutovce druhé části zápas definitivně rozhodly góly Ševčíka a Grima. Sice s radostí, ale i se smutkem to ze střídačky sledoval další kanonýr Amoru Nikos Tachtadžis, který si odpykává trest za vyloučení. „Asi bych si taky dal nějaký gól, ale za blbost se musí platit. Jsem rád, že to kluci zvládli i beze mě. Výsledek mluví za všechno. Půl béčka a mladí z juniorky na nás neměli," řekl futsalový štírek, který si posedí ještě dva zápasy.

„Ty góly si vynahradím až v Ostravě na Baníku. Dám tři," s úsměvem slíbil Tachtadžis fanouškům Amoru.

Úspěšný záskok

V domácím zápase tentokrát nešéfoval tým kouč Tomáš Galia, a tak si další puntík do kolonky úspěchů mohl udělat bývalý trenér a úřadující prezident Amoru. „S Tomášem na střídačce by naše hra určitě vypadala ještě líp. Samozřejmě se na ni zase vrátí, já jsem jen alternativa. Dnes to byl zápas o první brance. Jak jsme ji dali, navodila pohodu do konce zápasu. Možná i větší, než bych si představoval. Ale kluci to měli pod kontrolou a zodpovědným výkonem jsme získali tři body. Za to je můžu pochválit. Navíc jsme to zvládli bez emocí a bez žlutých karet, což v této sezoně nebylo zvykem," řekl Antonín Petlach.

Pohodu v týmu asi nejvíc ukázaly obě branky Milana Ševčíka. U páté v pořadí mu předložil míč Grim, kanonýr Amoru jej několikrát zasekl, posadil na zem brankáře i obránce a poslal balón do sítě. Před sedmou brankou si mazácky vyměnili míč s Pallou a Ševčík pak zblízka prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

II. liga: Amor Vyškov – ROUB Vítkovice 7:1

Poločas: 4:1. Branky: 11. Lukeštík, 11. Palla, 17., 20 a a 28. Grim, 26. a 37. Ševčík – 16. Jaroš. Rozhodčí: Slanina, Šenkýř. Diváků: 200.

Amor: Jan Kotulán – Milan Ševčík, Jaromír Grim, Martin Petlach, Ondřej Král, David Lukeštík, Pavel Tichý, Sebastian Palla, Vadim Chubirka.

Vítkovice: Tibor Dička – Dominik Potupa, Jan Křižák, Viktor Šmarhovyč, Antonín Kašpar, Václav Jaroš, Patrik Kopecký, David Vašek, Martin Bláha, Adam Cviertna.

Další výsledky: Volfířov – Třinec 1:9 (0:3), VŠB Ostrava – Jeseník 3:5 (1:3), Bílovice n. Sv. – Hodonín 2:3 (1:1), Nasan Brno – Ž. Vlci Brno 3:0 (1:0).

Příští kolo: Dukla Hodonín – Amor Vyškov, pátek 26. 2. (20.30), TEZA Hodonín.

Autor: Zdeněk Vlach

21.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Volební štáb ANO v brněnském hotelu Voroněž.

Radost i zklamání. Hnutí ANO s přehledem zvítězilo i na Vyškovsku

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Marefské hřiště je hotové. Za stavbu zaplatilo vedení Bučovic půl milionu korun

Bučovice – Víceúčelové hřiště v místní části Bučovic, v Marefách, má za sebou slavnostní otevření. Na dokončení ale chyběly tamním sokolům peníze. Ty jim proto poskytla formou dotace bučovická radnice.