„Vše se vyvíjelo podle představ a pak najednou se to jako mávnutím kouzelného proutku otočilo. Zaskočili nás a my sebe sami taky," přiznal trenér Čestmír Luska.

Domácí dobře věděli, že na druhé straně vysoké sítě stojí pánové s vyšším věkovým průměrem, ale za to s nepřebernou studnou zkušeností. Přesto získali po boji první dva sety a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže! „Vyměnili smečaře, nacpali tam blokaře a na tom nás nachytali. Vše se změnilo. Nešel nám ani příjem, nebyl tak čas na nějakou větší kombinaci, prostě jsme si s nimi najednou nevěděli rady," popsal kouč.

Krajský přebor I
1. a 2. kolo:

Volejbal Vyškov – TJ Lokomotiva-Ingstav Brno 2:3(23, 18, –17, –13, –11), 3:1 (16, –21, 23, 10)
VK Tišnov – TJ Sokol Dědice 3:0 (15, 13, 14), 3:0 (12, 25, 14)
Aktuální vyškovský kádr:Bělohlávek, Doležal, Grošek, Chládek, Jelínek, Julínek, Kříž, Luska, Meleg, Muranyi, Muzikář, Vymazal, Zeller.

V dalších dvou dějstvích se Vyškov ani jednou nedostal přes hranici dvaceti získaných bodů a nalomená psychika určila i vývoj tiebreaku. Ten vyhráli Brňané o čtyři body. „Sportovní klasika, šlo to na začátku lehce a mysleli jsme si, že se to dohraje samo. A ono ne, chytli se na blocích, nám to přestalo fungovat. Jednoduše ukolébání, s nimi to není lehké, bojují o každý bod a hlavně do posledního míče," odůvodnil Zoltán Muranyi.

Ten je ve vyškovské sestavě staronovou tváří. Společně s Jakubem Doležalem a Petrem Vymazalem přišel z Dědic. „Pro mě to tady není nic nového, jsem tu v pohodě. A pokud můžu mluvit za kluky, Kuba je taky zatím spokojený, nemá výraznější problém. Petr toho v přípravě moc neodehrál a skočil po hlavě do pozice nahrávače, přesto to vypadá celkově dobře. Je potřeba, abychom se víc sehráli, až další víkendy ukážou, na co máme," podotkl Muranyi.

Svůj potenciál ale se spoluhráči jako tým naznačili už v sobotní odvetě. V prvním setu kralovali, a přestože pak přišlo vyrovnání, zvládli dramatickou koncovku třetí sady. Obrat na poslední chvíli je nastartoval k drtivému čtvrtému setu, v němž hosté uhráli pouhých deset bodů.

Vyškovská podzimní premiéra je tak podle italského bodování čtyřbodová. „Odpoledne to od nás bylo zase už lepší a definitivně nás nakopl ten třetí set. Kupodivu zkušení brněnští hráči se rozpadli, úplně je to zlomilo. Nám se dařilo, na co jsme chytli. Máme z toho všeho trochu smíšené pocity, během celého dne to bylo nahoru, dolů. Musíme na některých věcech zapracovat, hlavně bloky se musí vylepšit, pak se zvedne i celá obrana. Ale marný úvod to není," zmínil Luska.

Fanoušci vyškovského volejbalu mohou vidět další zápasy už tuto sobotu, kdy domácí hostí Teslu Brno. „Jsou tam chlapi, co ještě nedávno hráli první ligu, je to soupeř s velkými ambicemi. Tady se ukáže, s kým se můžeme měřit," připomněl.

Opačným směrem než jmenovaná trojice Murányi, Doležal a Vymazal putovalo těsně před sezonou po vzájemné klubové dohodě duo Josef Řezníček a Marek Musil. Ani to ale v dědickém dresu nezabránilo debaklu na hřišti Tišnova. Nejblíže zisku sady byli sokoli ve druhém dějství odpoledního utkání, ale pětadvacet bodů nakonec nestačilo.