Vyškovská odchovankyně Pavlína Poláčková v triatlonu a duatlonu závodí za brněnský Konrad Tools Team. Duatlonový šampionát se konal v Žamberku a ona potvrdila, že duatlon je její disciplína. Zvítězila absolutně. Dana Hyláková porazila řadu mladších soupeřek a ve své kategorii nad padesát let také vybojovala mistrovský titul. Letos již třetí. Tituly má ze sprintriatlonu a z olympijského triatlonu.

Pro Petra Fochlera je závod v canicrossu Ježdění na Valše, který se i letos konal v Louce u Olešnice, oblíbenou štací. Závod byl opět dvoudenní, trať měřila 3,9 kilometru a byla extrémně těžká. Nastoupáno a sestoupáno kolem sta metrů s tím, že nejhorší byl kopec na posledních osmi stech metrech, kdy se vystoupalo asi o sedmdesát metrů nahoru. Startovalo se intervalově po 30 sekundách.

„V prvním závodě vybíhal Petr jako první a protože se neměl podle čeho orientovat, tak po prvním dnu byli se psem Cashem až třetí se ztrátou jedné sekundy na druhého a pěti sekund na prvního. Druhý den byl lepší. Cash šlapal parádně a asi kilometr před cílem už předbíhali borce, kteří startoval třicet sekund před nimi. Cash celý kopec Petra vytáhl a v cíli z toho byl čas o 28 vteřin lepší na stejné trati, než který zaběhli první den. Tím pádem nakonec tedy přece jenom urvali první místo s celkovým náskokem 23 sekund na druhého a 1:15 minuty na třetího závodníka. Jsou výborní a asi jim pomohlo i to, že běželi ze třetího místa a mohli tak kontrolovat pozice,“ popsal Fochlerův triumf předseda AK Drnovice Zdeněk Smutný.

Na Mezinárodní chodecký mítink Hlohovec 2020 zavítali i Orlíci z Vyškova.
Chodecké talenty se sešly ve slovenském Hlohovci. Nechyběl ni Vyškov

Ve Sloupu se běžel již 56. ročník velmi populárního Běhu Moravským krasem. Za tu dobu se trasa vedoucí i po schodech k Hornímu můstku na Macochu moc nezměnila. Drnovické barvy nejlépe reprezentoval junior Tomáš Bohuslav, který si v těžké konkurenci doběhl pro třetí místo absolutně. Martin Skřivánek byl čtvrtý mezi čtyřicátníky.

Moravsko–Slovenský běžecký pohár pokračoval Burčákovou šestkou v Dolních Bojanovicích. Mezi nejlepší se prosadila rodina Halasova. Anežka nejdřív vybojovala třetí místo ve své kategorii a pak mezi dorostenkami doběhla čtvrtá. Matěj startoval i v mladších klucích, kde doběhl šestý, a pak v kategorii dorostenců obsadil páté místo. Anička Halasová zvítězila v kategorii dorostenek. Petr Halas mezi čtyřicátníky vybojoval sedmé místo. To nejlepší medailové umístění přidala Stela Tomanová. Doběhla druhá v juniorkách a první mezi mladšími žákyněmi.

Drnovická stálice Tomáš Steiner si vyrazil na Běh rodným krajem Emila Zátopka. Trasa měřila přes 22 kilometrů a vedla z Kopřivnice do Rožnova. V nabité konkurenci doběhl celkově čtvrtý a v kategorii druhý. Druhá celkově a první v kategorii skončila v Nočním běhu v Majetíně Simona Grulichová.

Jaroslav Trávníček absolvoval další závod ze seriálu v běhu na kolečkových lyžích Kolski v Zábřehu. Pořadatelé jej nazývají neoficiálním mistrovstvím Moravy. Startovalo se v Zábřehu a bezmála 40 kilometrů dlouhá trasa končila osmikilometrovým stoupáním na kopec s rozhlednou Lázek. Trávníček zvládl trať za 2:15 hod. V celkovém pořadí obsadil 15. místo, v kategorii padesátníků dojel jako druhý.