"Máme v plánu čtyři týdny fyzické přípravy a po ní se plně zaměříme na herní stránku. Před startem ligy chceme odehrát i přípravné utkání s rakouským celkem Donau Vídeň, ale zatím nemáme nic potvrzené," přiblížil trenér Pavel Pala.

Na startu letního drilu přivítal navrátilce, kteří se do tréninku zapojili po zranění. "Přípravu s námi začal kapitán Martin Kovář, který byl dlouhodobě mimo hru. Uvidíme, jak vše půjde. Nechceme, aby návrat uspěchal a zranění si obnovil. Zapojit se má i David Šenk, všichni kluci se postupně vrací do tréninku," těšilo vyškovského stratéga.

Pro rozhodující část sezony naopak nemůže počítat s jedním z klíčových útočníků Jakubem Schmiedem. "Na začátku září odlétá na rok do Kanady. Doufáme, že půjde o jediného hráče, který z kádru vypadne. O posilách zatím nevíme. Situace je komplikovaná tím, že jsou zrušené střídavé starty z nižších soutěží," vysvětlil zkušený lodivod.

Jeho svěřenci už týden pilují fyzickou kondici a nabírají sílu. "Příprava je náročná, ale zároveň příjemnější než dřív. Začali jsme ji pod jiným kondičním trenérem, který nás vedl už v minulosti. Neběháme na stadionu, místo toho vyjíždíme do lesa u Lulče, kde je to ve vedrech mnohem příjemnější. Kromě kondice zařazujeme i prvky na zlepšení dynamiky nebo rychlosti," přiblížil Václav Monček, který nastupuje na pozici rojníka.

Při polykání kilometrů v lese už vyhlíží návrat na hřiště. "Balon už mi v ruce chybí. A taky se těším na kluky, kteří byli kvůli zranění mimo hru, dlouho jsme se neviděli," usmíval se vyškovský hráč.

V podzimním pokračování sezony čeká Vyškovany posledních šest utkání nadstavbové skupiny TOP6, ve kterých se porvou o postup do elitního kvarteta soutěže. Momentálně drží pátou příčku před šestým Dragonem Brno. "Před námi jsou čtyři silné mančafty. Kluci vědí, že to nebude jednoduché, ale nechtějí zůstat na pátém nebo šestém místě. Nedáme soupeři nic zadarmo. Cíl je jasný, bojujeme o čtverku," burcoval Pala.

O motivaci nemají hráči nouzi. "Týmy, se kterými se o postup porveme, jsou velmi kvalitní, ale postup je otevřený. Pro všechny je mnohem zábavnější rvát se o postup, než se plácat v tabulce bez naděje na semifinále. Zápasy pak mají mnohem větší náboj. Půjde o velký boj, motivaci máme velikou," dodal Monček.

Boj o elitní čtyřku

Vyškovští Jimi drží v nadstavbové skupině nejvyšší domácí soutěže bilanci dvou výher a dvou porážek. Po letní pauze odstartují sérii zbývajících šesti utkání 29. srpna v Říčanech, na které ztrácí jeden bod. Momentálně Vyškovanům patří s dvanácti body pátá pozice. Bodově lépe jsou na to kromě Říčan taky celky Tatra Smíchov, Praga Praha a Sparta, která s devětadvaceti body vévodí nadstavbové tabulce.