Zápasy Bučovic s Velkým Meziříčím mívají nádech derby. Tuto pointu si tentokrát udržela jen úvodní sada. Hosté šli do koncovky s dvoubodovým vedením 19:17 a 21:19. Ale pak začal úřadovat David Neubauer. „Muž zápasu to otočil servisem, když dal tři přímé body z podání. My jsme se pak uklidnili a začali jsme převyšovat soupeře ve všech herních činnostech. A třetí set, to už byla naprosto jednoznačná záležitost a bylo cítit, že soupeř už na slušný výsledek postupně rezignoval. Jsem rád, že jsme psychicky náročný zápas vládli,“ těšil se trenér sokolů Zbyněk Čížek.

Sokol Bučovice – VK Velké Meziříčí 3:0
- Sety: 25:22, 25:19, 25:13.
- Sestava: Červinka, Neubauer, Katona, Mlčúch, Přikryl, Perry, Nezdařil (L) – Tezzele, Duda, Hrtus. Trenér Zbyněk Čížek.

Ten si cenil zejména kolektivního výkonu, ale stejně z něj vyzvedl dva hráče. Kromě zmíněného Neubauera i Vladimíra Katonu. „Zápas jsme odehráli v podstatě v základní sestavě. Vlado se vrátil do rotace. Den před zápasem oslavil šestatřicáté narozeniny. Popřáli jsme mu, ale hlavně bylo vidět, že se na utkání těšil a připravil se výborně. Opravdu mu to sedlo,“ chválil Čížek.

V sobotním posledním kole čeká Bučovice tentokrát už klasické derby. Na jejich palubovce nastoupí Tesla Brno, která je faktickou farmou prvoligového Volejbalu Brno. Brňané v pátek večer prohráli ve Starém Městě 2:3, čímž definitivně ztratili šanci na postup do osmičlenného play-off. Zápas ale nebude jen formalitou. „Dává nám to šanci vyzkoušet si nějaké jiné varianty sestavy,“ poznamenal kouč sokolů. Utkání se v bude hrát od 18.00 hodin.

Závěrečné kolo také určí dvojice pro čtvrtfinále play-off. Pro bučovické vítěze jsou ve hře ještě čtyři varianty. K prvním vyřazovacím bojům si pozvou buď Staré Město (zatím 6. místo), ČZU Praha (7), České Budějovice B (8.) nebo Dobřichovice (9.)