Poctu si zasloužila především ziskem všech čtyř zlatých medaili na dorosteneckém mistrovství republiky, tedy ve čtyřboji a jednotlivých cvičeních s obručí, kužely a s míčem. K tomu v závěru roku přidala i seniorský titul z mistrovství republiky dvojic a trojic.

Nejlepší sportovní kolektiv Vyškovska, volejbalisté Bučovic.V kategorii kolektivů zvítězili volejbalisté Sokola Bučovice, kteří jako nováček vyhráli základní část I. ligy a nyní bojují v semifinále play-off o celkové vítězství a postup do baráže o extraligu.

Výsledky ankety byly ve čtvrtek slavnostně vyhlášeny v sále Besedního domu ve Vyškově a diplomy a ceny předávali sportovcům zástupci měst a partnerských organizací v regionu. Vyhodnoceni byli i nejlepší mladí sportovci a kolektivy, trenéři či sympaťák okresních sportovišť.

Anketa obsahuje celkem devět kategorii.

Výsledky ankety Sportovec okresu 2018

Sportovec okresu – hlavní kategorie
1. Dana Suchomelová – mod. gymnastika, SK Trasko Vyškov
2. Martin Kovář – ragby, JIMI RC Vyškov
3. Jiří Němeček – atletika, AHA Vyškov
4. Dana Hyláková – triatlon, individuální
5. Martin Müller – nohejbal, Modřice
6. Nina Bartoňková – atletika, AK Drnovice

Talent okresu
1. Isabela Hortová – moderní gymnastika, SK Tart MS Brno
2. Tereza Cibulková – lezení, TJ Pustiměř
3. Sebastian Hajzler – atletika, AHA Vyškov
4. Tadeáš Plaček – atletika, VSK Univerzita Brno
5. Jana Šubová – judo, TJ Sokol Dědice
6. Anežka Halasová – mažoretky, Orel Vyškov
7. Tomáš Kolofík – biketrial, Biketrial Kyjov

Mládežnický kolektiv
1. Glitter Stars Slavkov – cheerleading
2. Trasko Vyškov – mladší žáci
3. BK Vyškov – basketbal, kadetky U17

Seniorský kolektiv
1. TJ Sokol Bučovice – volejbal muži
2. JIMI RC Vyškov – ragby
3. MFK Vyškov – fotbal

Handicap
1. Vojtěch Halas – atletika, Orel Vyškov

Akce roku
Vyškovský Mikulášský běh – atletika, AHA Vyškov

Trenér roku
Pavel Pala – ragby, JIMI RC Vyškov
Zdeněk Smutný – atletika, AK Drnovice, Orel Vyškov
Jaroslav Liška – fotbal, MFK Vyškov

Osobnost
František Komňacký – fotbal OS ČUS
Jiří Kalda – atletika, fotbal, AHA Vyškov
Jana Matuštíková – dálkové a zimní plavání, Slavkov - FIDES Brno

Sympaťák
Nina Bartoňková – atletika, AK Drnovice