Oddíl juda TJ Sokol Dědice si vzal na svá bedra organizaci Přeboru Moravy mláďat. Dívky a chlapci do desíti let soupeřili v neděli v dědické tělocvičně o titul přeborníka. Samostatná soutěž nejmladších bojovníků se zde uskutečnila poprvé, většinou totiž probíhá současně s vyššími kategoriemi.

Účast na nedělní akci byla opravdu vysoká, jak ze strany zúčastněných závodníků, tak i diváků. Tělocvična doslova praskala ve švech. Na místo se sjelo sto pětašedesát dětí z osmadvaceti týmů z celé Moravy, například Břeclavi, Jihlavy, Olomouce, Ostravy a dalších míst. Od rána probíhala registrace a vážení závodníků, poté došly na řadu samotné souboje. „Po sportovní stránce šlo o výběrovou soutěž, takže úroveň jednotlivých závodníků byla opravdu vysoká. Děti byly rozdělené do jednatřiceti kategorií dle váhového kriteria,“ uvedl jeden z dědických trenérů Petr Hübner.

Soupeřilo se zároveň na třech tatami za mohutného povzbuzování rodičů a trenérů, kteří hecovali své svěřence k co nejlepším výkonům. Systém turnaje se odvíjel od počtu závodníků v kategoriích. Pokud bylo ve skupině velké množství dětí, tak vítěz jednotlivých střetů postoupil dopředu, nebo bojoval každý s každým a podle výsledku vyšel nejlepší.

Před soutěží se počítalo se zhruba desíti dědickými judisty, nakonec se jich zúčastnilo o polovinu méně. „Počítali jsme s vyšší účastí našich závodníků, ale někteří neměli lékařskou prohlídku, která je podmínkou startu,“ zdůvodnil menší počet nasazených chlapců trenér Zbyněk Dvořák. Domácí borci přesto dokázali obsadit cenná místa. První příčku nejmladších žáků obsadil Dominik Kalášek, třetí pozici vybojoval David Králík a bramborové místo patřilo Robertu Gibalovi. „Naši kluci procházeli soutěží docela dobře, samozřejmě dělali chyby, my je na to upozorňujeme a rozebíráme to potom na tréninku. Nejmladší berou soutěž jako hraní, zkoušení. Nešlo o to získat nějakou prestiž, ale o nabývání zkušeností do dalších závodů,“ vysvětlil oddílový přístup k celé akci Dvořák. Zároveň vyjádřil spokojenost s dosaženými výsledky.

Mezi děvčaty Dědičtí zástupkyně neměli. „Od nás žádná děvčata nesoutěžila, ještě nejsou na takové úrovni, aby se mohla postavit na start,“ informoval Hübner. Na straně pořádajícího dědického oddílu zavládla celková spokojenost s průběhem nedělního turnaje. Podle pořadatelů celou akci po organizační stránce zvládli a s průběhem nedělního dne byli spokojení po všech stránkách.