Devítikilometrová trasa tentokrát nepřinesla vyrovnaný souboj až do posledních sekund, jak tomu bylo často v minulosti. Hlavní kategorie se staly lehkou kořistí Tomáše Steinera a juniorské reprezentantky v triatlonu Pavlíny Poláčkové.

Obzvlášť na Steinera nikdo neměl. „Nikdo z těch nejlepších závodníků, s kterými se často potkávám, se v Nemojanech tentokrát neukázal. Místo ostrého závodu z toho tak byl spíš stupňovaný trénink a jsem za to rád," prohlásil jednoznačný vítěz. Osmadvacetiletá stálice atletiky na Vyškovsku zastupující AK Drnovice nadělila druhému, shodou okolností klubovému parťákovi Lukáši Koudelkovi, více než dvě minuty.

Steinera potěšil vlastní výkon. Vyzkoušel si, že po menší viróze z minulého týdne je zase běžecky zpátky. „Vynechal jsem kvůli tomu pár tréninků, takže šlo o to, jaké následky to na mně zanechalo. A bylo to v pořádku. Už jsem to letos zažil poněkolikáté. Forma jde pomalu nahoru a když se do toho pořádně dostanu, tak mě zabrzdí onemocnění nebo prostě nějaký zdravotní problém. Snad už mě teď znova nic takového nečeká," objasnil.

Radost měl i z přijatelné teploty, která v sobotu vystřídala předchozí tropická vedra. „To bylo hodně příjemné, jinak by se člověk hrozně trápil. I to horko v týdnu trochu omezilo přípravu. Ale na druhou stranu natrénované podle mě mám, teď je třeba to pořádně prodat na závodech," dodal.

Příprava juniorky

Ženy čekala poloviční vzdálenost, na rozdíl od mužů jen jeden okruh. Ten nejlépe vyhovoval české mládežnické triatlonistce Pavlíně Poláčkové z brněnského Ekol Teamu. Kros byl pro ni dobrou přípravou před triatlonovým šampionátem starého kontinentu. „Nechtěla jsem se hlavně zranit, to by byla velká smůla a moc by mě to mrzelo. Tak jsem si to jen tak odklusala a víc v tempu se snažila běžet hlavně do kopce," prozradila vítězka.

O jedenadvacet vteřin zpět zůstala Irena Pospíšilová, která se na druhé místo vyšvihla rychlejším závěrem. Udělala tak další významný krok při návratu po mateřské dovolené. Třetí do cíle dorazila Karolína Zádrapová, hájící stejně jako nejlepší muži barvy AK Drnovice.

Závod byl zároveň čtvrtou částí Vyškovské běžecké tour. „Je vidět, že budou rozhodovat nejlepší bodové zisky z jednotlivých akcí. Proto je již teď jasné, že bude důležité mít co nejvíce startů, aby se při vyrovnanosti bodových hodnocení započítaly jednotlivcům ty nejvyšší zisky. Netušil jsem, že se celá soutěž bude vyvíjet tak dramaticky," řekl organizátor krosu Zdeněk Smutný.

Nemojanský kros

Muži (9 km): 1. Tomáš Steiner (AK Drnovice) 34:51, 2. Lukáš Koudelka (AK Drnovice) 36:49, 3. Vlastimil Lysák (CBASO) 37:53,…

Ženy (4,5 km): 1. Pavlína Poláčková (EKOL TEAM) 20:16, 2. Irena Pospíšilová (AHA Vyškov) 20:37, 3. Karolína Zádrapová (AK Drnovice) 21:06, …

Vítězové kategorií

Tomáš Steiner, Richard Strnad (oba AK Drnovice), Leopold Spáčil (Letovice), Svatopluk Kudlička (LRS Vyškov), Jiří Štrajt (AK Drnovice), Krištof Vintera (AHA Vyškov), Pavlína Poláčková (EKOL TEAM), Irena Pospíšilová (AHA), Miroslava Hanáková (Sokol Bučovice), Milena Jurošková (Business link), Milena Hrozová (LRS). (macl)