Běžecké závody se ve vyškovském regionu těší značné oblibě. Důkazem toho byl i sobotní závod Nemojská sedmička, na jehož start se postavilo více než padesát běžců a běžkyň nejen z okresu.

Počasí sportovcům přálo a ti tak mohli vyrazit po lesní asfaltové cestě do běhu, který byl dalším dílem běžeckého poháru známého jako Dlouhé míle. Zároveň byla Nemojská sedmička součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro letošní rok. Trať vedla lesem a ležela na půli cesty mezi Nemojany a Račicemi-Pístovicemi. Na startu nechyběla známá domácí jména, ale přijeli také běžci například z Olomouce, Bělkovic, Prostějova, Brna, Hodonína a dalších míst.

Pět mužských a tři ženské věkové kategorie vyrazily ve společném startu na trať dlouhou, jak už napovídá samotný název, sedm kilometrů. „Trasa byla pěkná, museli jsme zdolat náročné stoupání, které mělo tři a půl kilometru do kopce. Tam byla obrátka a po stejné trase jsme se vraceli dolů,“ popsal trať běžec Josef Kunc, hájící barvy LRS Vyškov. Ve své kategorii sice skončil na posledním místě, ale i tak byl se svým výkonem spokojený.

Mužskou kategorii A ovládl Tomáš Steiner z AHA Vyškov s časem 25:20, za ním skončil Petr Vymazal z Brodku u Přerova a třetí byl Petr Lhota ze Sokola Kolín. Milan Adamec, který zářil předminulou sobotu ve Sloupu doběhl na pátém místě. „Béčko“ ovládl také domácí běžec Pavel Horák, ve skupině C se za vítězným Jaroslavem Šmýdem z hodonínského klubu seřadili Svatopluk Kudlička z LRS a Zdeněk Smutný hájící barvy AK Drnovice.

Ženám vévodila Irena Petříková v barvách AHA, Irena Antošová z Brna a Marie Hynštová taktéž z AHA Vyškov. „Zaběhala jsem si v rámci tréninku, začátek byl hodně do prudkého kopce, pak už to stoupání bylo mírnější. Když člověk běží rozumně, tak se to dá, z kopce je to pro mě náročné na nohy,“ zhodnotila trať Petříková. Druhá za ní skončila její klubová kolegyně Iveta Hynštová, která na vítězku ztrácela dvě minuty.

Příští víkend je na programu další běh Vyškovská dvanáctka, po níž bude následovat série několika běhů v Nemojanech.