Těsně před výkopem nastala jedna změna ve startovním poli. Opatovice změnily název a přešly pod křídla TJ Sokol Dědice. Premiéru na kurtech v Moravských Prusech měl dědický nováček těžkou a na první body si tak musí počkat. I v ostatních zápasech uspěli favorité, i když Rozvíz Slovan Ivanovice s bučovickou rezervou až po „prodlouženém“ sedmém utkání. Hosté si tak za tři dílčí vítězství odvezli bod.

Marie Hynštová (vpravo), běžecká opora AK Drnovice.
Příklad Hynštové potvrzuje, že nikdy není pozdě začít běhat

Proti B týmu Moravských Prus se prosadil i jeden z největších favoritů, holubický tým označený jako B. Béčku Moravských Prus povolil jen čestný bod.

„Potvrdilo se, že bychom mohli hrát v tabulce hodně vysoko. Naopak Moravské Prusy B asi budou sbírat zkušenosti s hodně omlazeným týmem kolem Miroslava Osičky, který má zkušenosti z vyšších soutěží. Soupeři ale z pracovních důvodů citelně chyběl i Dušan Jánoška. To by měl být druhý tahoun družstva,“ dodal k výsledku domácí Radek Šišma, který do Holubic přestoupil právě z Moravských Prus.

Zbyněk Čížek, trenér a  manažer prvoligových volejbalistů TJ Sokol Bučovice.
Volejbalové Bučovice potvrdily útok na prvoligový hattrick. Odmítnutím extraligy

VÝSLEDKY:

Holubice B – Moravské Prusy B 6:1 (13:2).
Sestavy - Holubice B: Fendrichová, Šišma, F. Dlabka, R. Dlabka, Fronk, Sušil, Pavlíček.
M. Prusy B: Osička, J. Cigoš, Klvač, M. Cigoš, Večerka.
Moravské Prusy A - Dědice 5:2 (11:5).
Sestavy - M. Prusy: D. Chujac, J. Chujac, Pekařík, Vejmola, Dostálek.
Dědice: Zabloudil, Zeman, Vymazal, Podaný, Rak.
Bučovice A - Ježkovice 7:0 (14:0)
Sestavy - Bučovice A:Jelínek, Juřena, Kolaja, Landa, Konečný.
Ježkovice - Blahut, Sedláček, Hynšt, Bartoška.
Hasiči Vyškov – Kopčany-Zelená Hora 6:1 (12:4)
Sestavy – Hasiči: Hofer, Dočkal, Chomoutský, Müller.
Kopčany: Vymazal, Tvrdík, Bartošek, Němeček, Kříž, Trávníček.
Ivanovice na Hané – Bučovice B 4:3 (11:8)
Sestavy – Ivanovice: nehlášeno.
Bučovice B: Žďárský, Bill, Šimčík, Horáček.
Holubice A měly volno.

PŘÍŠTÍ KOLO:

Sobota 16. května: Bučovice B – Holubice B (17.00).
Neděle 17. května: Dědice – Bučovice A (9.00), Kopčany – Ivanovice, Ježkovice – Hasiči Vyškov, Holubice A – Moravské Prusy A (10.00). Volno Moravské Prusy B.

BÉČKA POD DROBNOHLEDEM

Zápas béček se od začátku vyvíjel ve prospěch domácích. V první dvojici nastoupil Radek Šišma s Ondrou Pavlíčkem proti Miroslavu Osičkovi s Michalem Klvačem. Vyrovnané sety rozhodli v koncovkách a vyhráli 2:0. Druhá dvojice, Roman Dlabka s desetiletým synem Františkem, nedala šanci mladým klukům z Prus Markovi Večerkovi a Miroslavu Cigošovi (2:0). Podobně bez větších problémů trojice Radek Šišma, Lukáš Sušil, Romana Fendrichová porazila trojku Miroslav Osička, Michal Klvač, Miroslav Cigoš (2:0).

„Franta Dlabka je veliký talent celého českého nohejbalu. Loni se spoluhráčem z Modřic vyhráli mistrovství republiky dvojic do dvanácti let. Zápasy s dospělými mu hodně prospívají. Romana Fendrichová hraje soutěže za ženský tým Utěchova. U nás neměla problém prosadit se i mezi kluky a hrála nádherný nohejbal,“ chválil Šišma.

Ilustrační foto.
Kino Sokolský dům ve Vyškově obnovuje promítání. Začne dokumentem V síti

Ve vložené dvojici vyhrály Holubice také 2:0 na sety, a to už bylo jisté, že první letošní výhra zůstane na domácím hřišti. Ve druhé trojici nastoupili Radek Šišma, František Dlabka, Romana Fendrichová proti Markovi Večerkovi, Jakubovi Cigošovi a Miroslavu Cigošovi. Zvítězili rovněž 2:0. V předposledním zápase se hostům podařilo urvat jediný bod. Po vyrovnaném průběhu v sestavě Miroslav Osička, Michal Klvač porazili pár Lukáš Sušil a Jaroslav Fronk 2:1. Na konečných 6:1 pak opět vítězstvím 2:0 upravili stav Fendrichová s Pavlíčkem, když porazili nad Večerku s Cigošem.