Nohejbalisté Exmostu Modřice splnili roli obhájce titulu. V sobotním úvodním kole extraligy vyřídili soupeře z Vyškova jasným poměrem 6:1 na zápasy. Klání mělo pro oba týmy pikantní příchuť.

V družstvu domácích Modřic nastoupil Petr Skřejpek, který dříve hrával za vyškovský klub. Opačným směrem zamířili na hostování Gryc s Melcingerem. „Gryc je velice kvalitní nadějný hráč. Potřebuje se ještě vyhrát. Proto jsme ho před sezonou pustili do Vyškova, kde bude mít víc možností se prosadit,“ zdůvodňuje kapitán Modřic Petr Gulda.

Nejúspěšnější nohejbalový klub minulých let pocítil, jaké je to bez „Kalase.“ Opora modřického týmu totiž přestoupila do konkurenčního Šacungu. „Bude nám chybět, ale musíme se s jeho absencí vypořádat. Nabídli mu tam zaměstnání a Franta chtěl po letech změnit prostředí,“ vysvětluje Gulda.

Mistra světa z roku 2004 by mělo nahradit mládí v podobě Jakuba Pospíšila. Ten si v sobotu nevedl vůbec špatně. Představil se v utkání trojic po boku Bubniaka s Plachým a několika podařenými akcemi nakonec pomohl k vítězství 2:0 na sety.

„Chtěl bych Kubu pochválit. Hrál poprvé ligu a vypořádal se s tím perfektně,“ vysmekl poklonu Gulda.

Vyškovští dokázali držet krok se zkušenými soupeři pouze v začátcích setů. Jenže v rozhodujících okamžicích zbytečně kazili. Jediný bod za bojovnost urvali v pátém zápase. Po dramatickém průběhu porazili Guldu s Ilášem 2:1 na sety.

Liga se letos hraje novým systémem. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Teprve po šesti zápasech se skupiny „zkříží.“ Vyřazovací boje začnou jako každý rok až po desetikolové základní části. Pak teprve začne jít do tuhého.

Ještě jedna věc je nezvyklá. Modřice nejsou pro letošek jasným favoritem.„Šacung prakticky skoupil reprezentaci, silné jsou taky Karlovy Vary. Uvidíme, co od nich očekávat,“ napovídá modřický kapitán Gulda.

Od toho se taky odvíjí ambice Exmostu. „Máme novou sestavu, i přesto se chceme umístit co nejlépe v tabulce před play-off. Tam už se uvidí. Vyřazovací boje jsou vždycky nevyzpytatelné. Pokud se zraní dva hráči, může se klidně stát, že čtvrtý porazí prvního,“ myslí si Gulda.

Favorizované Modřice tak splnily úkol a Vyškov přehrály. Vyškov to ale může napravit už tento víkend. V příštím kole přivítá na svém hřišti u zimního stadionu ambiciózní tým Karlovy Vary.