Po dvou prohrách s favority čtyřčlenné základní skupiny čekal tým Orla důležitý souboj v Plzni. V základní sestavě chyběl Jan Šlézar, ale i tak se hosté dokázali prosadit a v celku přesvědčivě zvítězit.

Vyškovský celek byl mírným favoritem. Už počáteční vývoj tohoto střetnutí ale naznačil, že to zřejmě nebude mít v Plzni jednoduché. Mullerovi s Grycem uteklo vítězství o jediný bod ve třetím setu. Oba hráči si stěžovali na špatné herní podmínky, zejména nezvykle tvrdý míč v kombinaci s nepříliš kvalitním povrchem.

Srovnat stav zápasu dokázali Zemánek s Kaděrou, když protivníkům povolili v každém setu pouhých pět bodů. Totožný scénář měly i zápasy trojic. Opět se trápila sestava Muller, Gryc, Malinger. Za stavu 9:9 ve třetím setu se jim nepodařilo rozhodnout ve svůj prospěch a Plzeňští měli znovu náskok. Vyrovnání skóre zařídila následná trojice Procházka, J. Kaděra a Zemánek.

Poprvé se hosté dostali do vedení po pátém zápase a jasně vyhrané třetí dvojici. Domácí pak sice dokázali ještě odpovědět vítězstvím v singlu, ale od stavu 3:3 už kralovali pouze vyškovští nohejbalisté. A to i přesto, že plzeňská divácká kulisa vytvořila štiplavými poznámkami a mohutným povzbuzováním dost nehostinné podmínky.

Vyrovnanější podívanou nabídl pouze poslední zápas trojic. Vyškovským se nedařilo v obraně. Účinným lékem se ale nakonec ukázalo střídání Procházky za M. Kaděru. Hra byla ze strany hostí více organizovaná zejména v obraně. To nutilo domácího smečaře k riskantním úderům, které často končily v autech.

Vítězný, tedy šestý bod, zařídil pro vyškovské hráče tandem Zemánek, J. Kaděra. „Zahráli jsme svůj slabší průměr, ale na vítězství to stačilo,“ uvedl vyškovský hráč Martin Muller. Podle něj je ještě co vylepšovat. „Bohužel se pořád trápí naše druhá formace dvojek i trojek, vítězství nám vždy uteče mezi prsty. Věřím, že tohle změní vyhraný zápas proti těžšímu soupeři,“ řekl Muller.

Tým NK-94 Orel Vyškov si tak do tabulky připsal první body za vítězství 6:3 a upevnil si průběžnou třetí pozici. S tou také vyškovské družstvo před sezonou tak trochu počítalo. „Situace se zatím vyvíjí podle očekávání. Hodilo by se nám ovšem, kdybychom dokázali překvapit jednoho ze silnějších soupeřů. První příležitost budeme mít o tomto víkendu v domácím prostředí, kdy hostíme mužstvo Modřic,“ konstatoval Muller. Sobotní duel začíná ve dvě hodiny odpoledne.