Takový úkol před sebou měli vyškovští nohejbalisté. V sobotu totiž do Vyškova zajížděli obhájci extraligového titulu Modřice.

Ještě před začátkem utkání se objevil první problém, kterým bylo počasí. To sportu nepřálo, jemně mrholilo, takže klání jediných dvou moravských týmů v extralize se muselo sehrát v hale.

Vyškov nezachytil úvod utkání a hosté šli po dvou jednoduše vítězných dvojicích do dvoubodového vedení. „Opět nám utekl začátek utkání a hosté se rychle dostali do vedení. Velice špatně jsme zahráli s Petrem Zemánkem hned v první dvojici a ani druhá dvojice nekladla výraznější odpor,“ povzdychl si kapitán domácíh Jan Kaděra.

Domácí pak ale vsadili na nově složenou trojici bratří Kaděrů se Zemánkem a tato volba se ukázala být správnou. Výborná defenzíva nedávala téměř žádný prostor modřickému smečaři Havránkovi. Ten se dlouho trápil a nemohl se prosadit. Ve třetím setu byli šťastnější hráči domácího Orla, když za stavu 9:8 zablokoval Milan Kaděra a Vyškov stav utkání snížil.

„Obával jsem se změněného složení naší první trojice, ale nakonec se ukázalo, že se s bráchou výborně doplňujeme a připsali jsme si první bod,“ poznamenal k prvnímu duelu trojic Kaděra.

Následná trojice ve složení Malinger, Gryc a Muller se potýkala s hromadou nepřesností a zanedlouho musela dohánět čtyřbodové manko. Do zápasu proto zasáhl Šlézar. Vyškovští nohejbalisté se bodově dotáhli na svého soupeře, ale potom si ho nechali opět utéct a Modřičtí si připsali vítězství v prvním setu 10:6.

Ve druhém dějství dostala hra domácích organizovanější podobu, když se dařilo zejména Šlézarovi na útoku. Koncovku si ale hosté nenechali ujít a zvítězili těsně 10:9. Rozdíl mezi oběma družstvy tak znovu narostl na dva body.

V souboji třetích dvojic zahrál výborně M. Kaděra s Procházkou. Po jednoznačném průběhu v setech 10:7 a 10:7 Vyškov opět snížil na 2:3 z pohledu domácího družstva. Šanci na srovnání měl J. Kaděra v singlu, ale jakoby se zalekl vedení 9:8 v prvním setu nad Plachým. Protivník průběh prvního setu otočil ve svůj prospěch a ve druhém už jasně na kurtu kraloval.

Na řadě bylo opět utkání trojic. Zápasy se rozhodovaly až ve třetím setu. Klíčové momenty vždy lépe zvládli hosté a obě trojice vyhrály v rozhodujícím setu těsně 10:8. Modřice tak potvrdily roli favorita a zvítězily celkově 6:2.

Utkání bylo ale poměrně vyrovnané, o čem svědčí celkový rozdíl míčů. Hosté měli o čtyřiadvacet přesných zásahů více. „Zahráli jsme lépe než v prvním zápase, ale ještě to nebyl ten výkon, s kterým bychom mohli porazit silnějšího soupeře. Tuto sobotu jedeme do Karlových Varů, se kterými jsme už uhráli sympatický výsledek. Pokusíme se je určitě překvapit jako v prvním střetnutí,“ uzavřel vyškovský kapitán.