Dokázat tentokrát to, co se dosud nepodařilo, tedy porazit papírově silnějšího protivníka. S takovým plánem odjížděli vyškovští nohejbalisté v rámci pátého extraligového kola na půdu jednoho z aspirantů na titul českého mistra, týmu Karlových Varů.

Před třemi týdny na domácí půdě Vyškov držel s favoritem krok a prohrál s ním velmi těsně. Jeho cíl se tak nezdál nereálný. Hosté ale měli problémy ještě před duelem. Chyběl nahrávač druhé trojice Martin Malinger, a proto se v sestavě muselo improvizovat.

Utkání silně poznamenal hustý déšť, který celé dopoledne zkrápěl hlavní kurt. Týmy se tak na vzájemný souboj přesunuly na tréninkové hřiště karlovarského B mužstva. S ním ale hosté nebyli příliš spokojeni. „Toto hřiště svými rozměry sice vyhovuje pravidlům, ale prostor za čárami je poměrně krátký do všech stran a to není moc příjemné,“ uvedl kapitán Vyškova Jan Kaděra.

Asi stovka diváků se z tohoto důvodu dočkala spíše silového než technického nohejbalu. Samotné střetnutí se začalo pro hosty vyvíjet poměrně slibně. I když Martin Muller s Lubošem Grycem podlehli nejtěsnějším rozdílem 10:9 ve třetím setu silné dvojici Vanke, Koketčin, ukázali, že Vyškov má na vyrovnaný boj. S jejich vítězstvím se ani příliš nepočítalo.

Jan Kaděra se Zemánkem potom srovnali na 1:1 po zodpovědně zvládnutém třetím setu. Výkonem první z trojic hostů silně otřásla neúčast zraněného nahrávače Malingera. Chyběla přesnost zejména při přípravě svého útoku. Karlovarští nezaváhali a po výhře se znovu ujali vedení. Znovu vyrovnaný stav přineslo střetnutí druhých trojic, přesněji řečeno tříbodový rozdíl v rozhodující sadě.

Slibně se vyvíjelo také utkání třetí dvojice, v níž nastoupil Milan Kaděra s Procházkou. Jmenovaní poměrně jednoduše zvládli první set a v druhém dějství si vypracovali dvoubodové vedení. To ale po oddechovém čase domácích trestuhodně zahodili a soupeř vyrovnal stav setů.

Rozhodující dějství se podle nových pravidel hraje letos od stavu 5:5, a proto o jeho vítězi rozhoduje většinou jen malá chybička. Právě ta v podobě jediného neproměněného útoku rozhodla o tom, že domácí znovu vedli. Hostům se ale povedl husarský kousek, když se potřetí na soupeře dotáhli. Jan Kaděra v singlu defenzivní hrou vyzrál na domácího Vankeho.

Od té chvíle ale už určovaly tempo zápasu Karlovy Vary. Na řadě byly opět dva zápasy trojic a domácí v nich nedali Vyškovu žádnu šanci. Ani v poslední dvojici se nepodařilo vývoj utkání z pohledu hostů zvrátit a Karlovy Vary tím pádem na domácí půdě vyhrály 6:3.

„Škoda, mohli jsme ukořistit už první dvojici, také těsně prohranou třetí dvojici a vést o čtyři body. I stav tři ku třem byl docela příznivý, ale domácí se vyrovnali lépe se špatným počasím a hlavně větrnými podmínkami,“ zhodnotil celé klání vyškovský hráč Petr Zemánek.

Nohejbalový klub Orel Vyškov je nyní ve čtyřčlenné skupině na třetí příčce za bodově vzdáleným družstvem Modřic a právě víkendovým přemožitelem. Pro postup do dalších bojů ale stačí Vyškovu tuto pozici udržet. „Prohra ve Varech nás nemusí zase až tak mrzet, protože pokud porazíme v sobotu doma Plzeň, tak se zřejmě umístíme na třetím místě. V tom případě můžeme dále bojovat o postup do play-off s někým z druhé skupiny,“ popsal situaci Zemánek.