Do poloviny střetnutí vyrovnaný souboj, potom už dominoval favorit ze středních Čech. Takový popis se hodí k zápasu vyškovských nohejbalistů, kteří v sobotu nastoupili v domácím prostředí do další extraligové bitvy.

Základní část nejvyšší soutěže se přehoupla do další fáze a umožnila tak poprvé konfrontaci týmů z obou skupin. Orel Vyškov se střetl s družstvem malých obcí východně od Prahy, všeobecně známém jako Šacung. Předzápasové podmínky ale v prospěch domácích borců nehovořily.

Do utkání nemohl zasáhnout zraněný Jan Slézat a navíc v minulých zápasech se příliš nevedlo druhé formaci trojek. Proto se tentokrát našel prostor pro testování nově složených trojic.

„Šacung je velice silný soupeř, nohejbalová veřejnost tento tým letos pasovala na jasného aspiranta na titul. Díky finančnímu zázemí dokázalo jejich vedení přitáhnout reprezentační opory Kalase a Doubravu, nicméně i Šacunk se dá porazit,“ popsal protivníka vyškovský kapitán Jan Kaděra.

Úvod klání ale patřil hostům. Ti se rychle ujali dvouzápasového vedení po jednoduše vyhraných dvojicích. To se v poslední době stává Orlu čím dál častěji. „Zase jsme nechytli začátek. Chybí nám to nadšení, s kterým jsme dříve vstupovali do zápasu a dokázali soupeře překvapit. Letos čekáme, až nás nakopne vyhraná trojice,“ uvedl Kaděra.

A to se také stalo, tentokrát to ale znamenalo překvapení. Trojice M. Kaděra, Zemánek a Procházka po dvou setech snížila. V tomto zápase exceloval na bloku Milan Kaděra, když v každé sadě několikrát zablokoval bezradného Doubravu a výraznou měrou se zasloužil o první bod Vyškova.

V dalším střetnutí se slibného vedení 4:1 v prvním dějství zalekla domácí trojice J. Kaděra, Gryc, Malinger a trojice Šacungu v čele s Kalasem už jen potvrzovala svou převahu. Ve dvou podobných setech se sedmibodovým kontem Vyškova nakonec hosté zvýšili opět na rozdíl dvou výher.

Tým Orla ale zabral. Za podpory diváků se koncertem stalo utkání třetích dvojic. Procházka s M. Kaděrou nedali sokům šanci a už po dvou dějstvích přidělali opět několik vrásek reprezentačnímu smečaři Doubravovi. V singlu se zdálo být rozhodnuto od začátku, když hostující Babka v prvním setu dopřál J. Kaděrovi jen tři úspěchy. Domácí nohejbalista ale změnil taktiku a začal hrát obrannou hru se servisem ze zadní lajny. Ve třetím setu už Babka nenašel na zvrat v utkání odpověď a domácí zástupce srovnal na 3:3.

Šacung ale potřeboval ve Vyškově nutně dva body, a proto přidal na obrátkách. Situace Vyškova se ztížila, když se v zápase trojic zranil nahrávač Malinger, kterého nahradil Muller. Zdánlivě neslučitelná sestava tří smečařů ale zahrála proti Doubravově trojici skvěle a dospěla až do koncovky třetího setu. Dva šťastné body ale Šacung zachránily.

Ve zbylých utkáních již hosté měli výraznou převahu a směr Praha vyrazili i s vítězným pocitem v poměru 6:3. Domácí si i přes neúspěch zachovali čtyřbodový odstup od Plzně.

„Dnešní zápas jsme měli vyhrazený na testování nových sestav, postavení jedné trojice se povedlo, druhé ne. Najít optimální variantu pro play-off bude skutečně těžké. Musím vyzdvihnout výkon bráchy Milana Kaděry, na bloku vymazal všechny smečaře Šacunku,“ zhodnotil duel domácí kapitán.