„Od úvodního kola se projevily schopnosti favorizovaných oddílů. Holubice měly skvělý vstup, což se ukázalo na jejich vedení v soutěži do její první třetiny. Pak zabral oddíl Velešovic a získaný náskok z první poloviny soutěže zvyšoval. Nakonec vyhrál základní část s náskokem čtyř bodů před Holubicemi,“ popsal předseda okresního svazu nohejbalu Zdeněk Skaličan.

Na třetím místě se umístili vyškovští Orli, kteří ve srovnání s loňským ročníkem zaznamenali zlepšení ve hře a tím i v celkovém postavení v tabulce. O pořadí celků na pátém až osmém místě nakonec rozhodla kontumace u oddílu Jiříkovic A za neúčast na okresním přeboru dvojic.

Před branami play-off zůstal oddíl Dědic, pro který letošní soutěž skončila. Týmy na první až osmé příčce postoupily do vyřazovacích bojů a utkají se o titul Přeborníka okresu Vyškov v nohejbalu družstev.

Nadstavbová část se bude hrát na dvě utkání a o místě konání prvního zápasu rozhoduje postavení v tabulce základní části. První klání vyřazovacích bojů tak začíná v pátek sedmnáctého srpna.