První trojici začali bratři Šišmové se Stanislavem Volkem. „Nestačili jsme se sehrát a hned první set jsme prohrávali a druhému jsme pak zaslouženě podlehli. Stav po prvním utkání byl 0:1,“ líčí začátek Ondřej Šišma.

Minulý týden Radek a Václav Šišmovi odehráli dva vynikající zápasy, tak se sestava i teď neměnila. První set podlehli proti Jiřímu a Janu Chlupovým, ale naděje se vyskytla ve druhém setu, když dědičtí Ponětovice přehráli a hned třetí set vedli. Soupeř ale ukázal svoje kvality a utkání otočil ve svůj prospěch. Dědice prohrávali 0:2 a vyhlídka na lepší konec se vzdalovala.

„Příští týden se hraje okresní přebor trojic a zřejmě tam pojedeme v sestavě Ondřej, Radek a Václav Šišmovi, takže naše druhá trojice byla malá generálka před příštím týdnem,“ sdělil Šišma.

Protože Dědicím už o nic nešlo, slíbili svému předsedovi klubu, Romanovi Zajacovi, že v případě prohry v prvním setu, nastoupí do druhého právě on. Zápas byl vyrovnaný, domácí hráči měli vedení na své straně, ale bohužel nezvládli závěr setu a podlehli. A tak Roman Zajac nastoupil vůbec poprvé do utkání.

I když zápas nakonec prohráli, předseda byl spokojený. „V našem posledním utkání nám sice o nic nešlo, ale chtěli jsme i přes to zvítězit. Bohužel se nám trochu rozpadl hráčský kádr a museli jsme improvizovat. Ale ani to neomlouvá náš nejhorší výkon v letošní sezoně. Ponětovice jsou na konci tabulky a my s takovými celky nemůžeme prohrávat. Dneska jsme do toho nedali všechno, “ řekl Ondřej Šišma.