Akce začala v osm hodin ráno na tamním hřišti rozlosováním družstev. Mezi přihlášenými devíti mužstvy proběhly v sobotním parném dni lité boje systémem každý s každým.

„Loni se na tento turnaj přihlásilo dohromady šestnáct týmů a letos to bylo jen devět, což je o dost míň. V tomto směru je to pro nás určité zklamání. Ale jinak se akce velmi vydařila a všichni odcházeli spokojeni,“ zhodnotil nohejbalové klání předseda TJ Sokol Moravské Prusy Jan Hladký.

Mezi favority pak patřil tým Drnovic a domácí družstvo TJ Moravské Prusy A. Tyto celky se podělily o první dva stupínky. Vítězství si nakonec odnesli domácí ve složení Vejmola, Rückl a Pacák.

Druhou příčku tak získal celek Drtič Drnovice v zastoupení Ignačák, Svoboda, Burda a Valouch a třetí skončil tým Duha Břeclav s hráči Holásek, Weidlich, Janků. Těsně za nimi pak byli zástupci HDH Moravské Prusy a páté místo získalo družstvo Dědic.

Zajímavostí bylo, že mužstva na třetí, čtvrté a páté příčce měla stejný počet bodů, takže o konečném pořadí rozhodly až výsledky jednotlivých setů.

A jak byli spokojeni se svým výkonem vítězové? „Pro nás je to velký úspěch, protože s Drnovicemi hráváme častěji a teď jsme je porazili po delší době. Takže jsme spokojení a máme z vítězství radost,“ prohlásil Jan Hladký.