Úkol porazit svého největšího soupeře v boji o třetí místo ve skupině a prakticky si tak zajistit účast v další fázi letošní extraligy je splněn. Nohejbalisté mužstva Orel Vyškov totiž měli v sobotu možnost upevnit si své postavení v duelu s Plzní, která okupuje poslední příčku A skupiny.

První vzájemné střetnutí skončilo vítězstvím Vyškova 6:3 a i tentokrát si hráči Orla brousili zuby na další body. Ty také získali.

Do utkání nenastoupil domácí Tomáš Procházka, jeho roli ale splnil spoluhráč Jan Šlézar. Plzeňské družstvo působilo celé utkání vlažně. Vyškovu tedy v sobotu stačil průměrný výkon na to, aby si připsali vítězství.

„V utkání jsme určitě favoritem. Kádr Plzně výrazně omladil a jejich zkušené opory odešly do nohejbalového důchodu hrát za jejich B tým. Proto dnes máme jednodušší úlohu,“ uvedl kapitán domácích Jan Kaděra.

Obě první dvojice vyzněly ve prospěch domácích a na světě byl dvoubrankový náskok. Ten se ještě zvýšil, když debaklem hostů skončilo utkání trojic. Vyškovští hráči v něm nedovolili soupeři nic, lépe řečeno pouhých pět bodů. V zápětí však přišlo snížení.

Následná trojice Gryc, Malinger, Muller totiž na sebe kupila hodně chyb, čehož soupeř využíval a šance proměňoval. Z domácího pohledu nepomohlo ani střídání Šlézara a změna systému na hráče se silnější pravou nohou. Ve třech setech uspěli hosté.

Poté se obě družstva v úspěšnosti střetnutí střídala. Nejprve Vyškov rychle zvyšoval na 4:1, ale pak Plzeň odpověděla v singlu. Stejným způsobem se body rozdělovaly i mezi trojicemi. Vyškov vedl o tři zápasy, ale plzeňští hráči opět dokázali korigovat na 5:3.

Drama ale nedopustila dvojice J. Kaděra a Zemánek. Domácí pár v tréninkovém tempu porazil soupeře ve dvou setech. Stanovil tak konečný výsledek na 6:3 pro Vyškov.

„Dnes stačilo hrát na půl plynu. Pár zápasů se nám sice nevydařilo podle představ, ale důležité je, že jsme zvítězili a odpoutali se v tabulce od posledního místa. Myslím, že výsledek neodráží skutečné rozložení sil, ale výhra je výhra,“ zhodnotil střetnutí Kaděra.