Extraliga si dala oddech, na řadu přišlo soupeření klubových trojic.

Nohejbalové mistrovství se uskutečnilo o víkendu v Karlových Varech. Do západních Čech dorazilo dvacet trojic a nechyběli ani zástupci Vyškova ve složení Milan Kaděra, Jan Kaděra a Petr Zemánek. Ve skupině je ovšem čekali těžcí soupeři, domácí trojice, Modřice a prvoligová Bělá.

Nejdříve se Vyškovští utkali s domácími. Protivníkův smečař Vanke procházel přes blok a připisoval svému družstvu jeden bod za druhým. Karlovy Vary tak šly do vedení 1:0 na sety.

Druhá sada byla vyrovnaná, v koncovce se ale štěstí usmálo na vyškovské hráče a ti srovnali. Třetí dějství rozhodla jediná chyba. Díky nepřesné smeči odskočili domácí na rozdíl dvou bodů a ten už udrželi. Domácí vyhráli po setech 10:6, 8:10 a 10:8.

„Trochu jsme počítali, že podlehneme Varům. To se i vyplnilo. Domácí vyhráli zaslouženě,“ přiznal vyškovský Petr Zemánek.

Zápas s Modřicemi měl pro vyškovské reprezentanty mnohem příjemnější nádech, když si v prvním setu vypracovali čtyřbodové vedení. Rozhodčí sice nepřesnými výroky dali ještě Modřickým naději, ale i přesto set patřil Vyškovu.

Druhá sada se nesla v podobném duchu. Vyškov šel do vedení 4:2, které ale po chybách v obraně zahodil a podlehl 10:8. V rozhodujícím třetím setu prokázala více zkušeností trojice Modřic a zvítězila opět 10:8.

„Proti Modřicím jsme cítili, že můžeme překvapit. Po vyhraném prvním setu jsme v druhém vedli o dva body a na Modřických bylo znát, že si neví rady. Udělali jsme ale dvě chyby a soupeř jakoby procitl. Třetí set už je vabank,“ litoval vyškovský hráč.

Možnost postoupit ze skupiny tak byla podmíněna vítězstvím nad Bělou a dalšími okolnostmi. A to nevyšlo. Vyškov sice zvítězil v poměru 2:1, ale kvůli nevýraznému poměru bodů do nejlepší osmičky nepostoupili.

O tom, že se Vyškov utkal s nejlepšími týmy, svědčí i fakt, že Karlovy Vary a Modřice se nakonec postavily proti sobě ve finále. Z něho vyšli lépe domácí ve složení Vanke, Kubát, Kokštein.

„O tom, zda se umístíte dobře, rozhoduje pár chyb, a my je udělali. Nakonec se ukázalo, že týmy z naší skupiny se umístili na prvních dvou místech, takže alespoň to je pro nás taková malá útěcha,“ zhodnotil Zemánek.