Jejich série proher má po víkendu už třetí díl, tým ale stále figuruje na třetí příčce ve své základní skupině. Přesně to platí o mužstvu vyškovských nohejbalistů.

V předposledním kole základní části se utkal celek Orla s posledním týmem skupiny B na jeho půdě, s Břvemi. V této vesničce za Prahou se letos sešli hráči s vysokými ambicemi z celé České republiky.

„Jejich kádr je vyrovnaný a i jako nováček v extralize dokáží konkurovat silnějším soupeřům,“ uznal vysoké kvality soupeře vyškovský hráč Jan Kaděra. Důkazem toho je i to, že dokázali porazit favorizovaný Šacung. Složení Orla bylo naopak velmi výrazně oslabeno o Zemánka a Šlézara, do utkání proto v trojicích zasáhl i hráč vyškovského B týmu Miroslav Osička.

I přes absenci některých hráčů ale slibovalo utkání vyrovnanou podívanou. Ve velké formě se představila úvodní dvojice Procházka a Milan Kaděra, jež si svým výkonem řekla o nasazení do druhé formace. Ve trojicích tyto dva hráče doplnil Malinger a soupeře v této sestavě taktéž jasně přehráli. Utkání mělo v té chvíli vyrovnaný stav 2:2.

S vítězstvím třetí dvojice Vyškovští příliš nepočítali, o to větší bylo jejich překvapení, když ve třetím setu Malinger vychytal domácí smečaře a nekompromisně proměňoval útoky. Zajistil tak svému družstvu třetí bod. Singl se ovšem stal jednoznačnou záležitostí domácího Bačíka a Břve opět srovnaly krok. Po bodu se týmy rozdělily i v dalších zápasech trojic.

Ukazatel průběžného stavu měl podobu 4:4. I když byla na dosah remíza, celky pokukovaly po výhře. Dvojice Jan Kaděra s Mullerem si ve třech setech neporadila s domácí dvojkou Chytra, Průcha. V nervózním závěru třetího setu navíc neudržel nervy na uzdě kapitán Kaděra, za což byl po právu odměněn žlutou kartou.

„Od naší dvojice jsme si slibovali minimálně bod, bohužel jsme nepřidali ani jeden. Zodpovědnost za neúspěch nesu já. V obou dvojicích jsem působil hodně nevýrazně na útok a singla jsem navíc prohrál po vlastních chybách. Vše nakonec vyvrcholilo žlutou kartou, celkově jsem zápas nezvládl,“ uvedl vyškovský kapitán.

Hráči Orla za stavu 4:5 ještě mohli doufat v nerozhodný výsledek a spoléhali na tandem Milan Kaděra s Procházkou, kteří v úvodu utkání podali solidní výkon a připsali první bod. První set se jim vyvedl na jedničku, protivníka k ničemu nepustili a zvítězili jednoznačným rozdílem 10:4.

Břve jakoby okoukaly taktiku soupeřů z Moravy a průběh druhého setu do puntíku okopírovaly se šťastnějším koncem pro sebe. V rozhodujícím třetím dějství Procházka dvakrát nepřesně smečoval a domácí si pak už dvoubodové vedení podrželi až do konce. Břve tak na domácí půdě zvítězily nad NK-94 Orlem Vyškov těsně 6:4.

„Břve nám byly vyrovnaným protivníkem. My jsme bohužel nenastoupili v optimální sestavě a to se podepsalo na výsledku. Přehodili jsme sestavy dvojek, bohužel se vůbec nevedlo mně a ani Martinu Mullerovi,“ zhodnotil duel Kaděra.

V posledním utkání základní části letošní extraligy čekají na Vyškov nohejbalisté Děčína. Toto střetnutí bude o to důležitější, že oba celky se pravděpodobně setkají i v play-off.