Zřejmě největší letní nohejbalový turnaj se odehrál o víkendu na Vranovské přehradě. A mezi šedesáti družstvy akce Nike Vranovské léto 2007 nechyběla ani výprava borců Orla Vyškov v sestavě bratři Müllerové a Jan Kaděra.

Ti nepředpokládali tak početnou účast. „Očekávali jsme turnaj s nižší úrovní, ale přijely desítky kvalitních trojic,“ uvedl Kaděra. Původně amatérský turnaj přilákal spoustu nejen extraligových týmů.

Úvod Vyškovským vyšel. Ve všech pěti zápasech základní skupiny zvítězili vždy ve dvou setech a postoupili mezi nejlepších třicet týmu. Z následné čtyřčlenné skupiny postupoval pouze vítěz.

Pvní dva soupeře smetli z kurtu a hlavním sokem byly Modřice. Modřičtí měli do detailu vypilovanou taktiku bodovat přímo ze servisů a vybudovali si hrozivý sedmibodový náskok. Vyškovští tak byli nuceni změnit vedení boje a využívat pouze smečaře Martina Müllera.

Vývoj první sady zdramatizovali, ale už nezvrátili.

Ve druhém setu výborně zahrál Martin Müller, který v útoku nekompromisně bodoval. Smečaři soupeře naopak začali vyrábět nepřesnosti a bylo srovnáno.

Třetí dějství pak mělo velkou dramatičnost. Vedení se přelévalo jako na houpačce až do stavu 7:7. To Petr Müller dvakrát po sobě vystihl smeč a posunul Vyškov blíž k výhře.

První mečbol Modřice odvrátily, ale na další už nenašly odpověď. „Tento zápas byl klíčový. Začali jsme katastrofálně, ale vyměnili jsme se na příjmu a šlo to. Na hřišti jsme nechali vše,“ přiznal Kaděra.

Na úvod play-off se hráči Orla střetli s modřickým B týmem. Ukázali, kdo je na hřišti pánem, a po vítězství 10:3 a 10:4 postoupili do semifinále, kde narazili na hráče z Přerova. První sada střetnutí o finále se rozhodla v koncovce. Za stavu 9:9 Martin Müller propálil míč na střed přerovské obrany.

V druhém dějství působili soupeři vlažně a Vyškovští si rychle vydobyli poklidný náskok. Ten už nepustili.

V bitvě o prvenství proti zástupcům Orla nastoupila trojice Bubniak, Loffler a Poul. Diváci zhlédli podívanou, v níž ale měli o trochu navrch protivníci.

„Trojice s mistrem světa v singlech Petrem Bubniakem byla pro nás tvrdý oříšek. Bubniak zásoboval Lofflera přesnými nahrávkami a ten si vždy poradil. My navíc udělali i chyby v obraně,“ litoval vyškovský kapitán.

Nedělní den zápasů dvojic už měl pro Vyškov jiný nádech. Tandemu Kaděra, Martin Müller se podařilo poměrně jednoduchou cestou proklouznout těžkostmi skupin, ale na úvod vyřazovacích bojů je zastavil Šacung.

Hráči tak měli smíšené pocity. „Sobota byla skvělá, na vítěze jsme neměli. Zklamán jsem z nedělních dvojíc, když jsme měli jednoduchou cestu do finále, ale vyhořeli jsme v prvním zápase play-off,“ zhodnotil Kaděra.